Moja nowa, inna codzienność - Mychula

Wysłane przez mychula 

mychula (offline)

Post #1

12-11-2015 - 11:22:16

Dziękuje. To jest moje największe marzenie buziak

...W przeciwnościach jest też życia sens i smak...póki miłość jest w nas..."

beata31 (offline)

Post #2

12-11-2015 - 22:18:25

Koszalin 

Mychulko zdrówka zdrówka i jeszcze raz zdrówka. Ja tez juz biegam bez czapki od ok 2 tyg.za tydzień jestem umówiona na pierwszą wizytę u fryzjera smiling smiley juz doczekać się nie mogę. Rzęsy ładnie mi odorosły, włosy tez ładnie rosną ale za to brwi nie chcą rosnąć i to mnie bardzo dziwi urosło kilka włosków i stanęło w miejscu i mam wrażenie ze chyba już mi nie odrosną sad smiley

Uwierz, że potrafisz i juz jesteś w połowie drogidrink.gif

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 12-11-2015 - 22:19:16 przez beata31.

mychula (offline)

Post #3

14-11-2015 - 10:43:13

Dziękuje Beatko.

Mi brwi odrosły bardzo szybko, rzęsy troche wolniej ale już są takie jakie były kiedyś. smarowąłam je olejem rycynowym, nie wiem czy to cos pomogło ale są łądne smiling smiley jak to fajnie biegac bez chustki. wczoraj byłam z moimi chłopakami na basenie radocha

bozena_stanczyk (offline)

Post #4

15-11-2015 - 12:12:04

Tomaszów Mazowiecki 

i tak trzymajthumbs up

mychula (offline)

Post #5

20-11-2015 - 08:38:53

Doradźcie mi prosze - zamierzamz roic sobie badanie krwi co moge dodać do zwykłej morfologi??? co warto jesszcze zbadac?

Agaba190 (offline)

Post #6

20-11-2015 - 08:51:03

k/Warszawy 

Ja na pewno bym dodała próby wątrobowe, CRP, poziom wapnia no i hormony tarczycy TSH i ft4.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

mychula (offline)

Post #7

20-11-2015 - 08:56:11

Dziękuje Agaba - próby wątrobowe to wiem ale mozesz mi wytłumaczyć dlaczego poziom wapnia i hormony tarczycy?

Agaba190 (offline)

Post #8

20-11-2015 - 10:39:37

k/Warszawy 

Wapń poniżej normy to możne być np. niedobór wit. D (aktualnie bardzo dużo sie o tym mówi i pisze), powyżej normy może np. wskazywać na przerzuty nowotworowe do kości. Tu bardziej szczegółowo [www.poradnikzdrowie.pl].
Dlaczego badać tarczycę?. Wg mnie powinnaś mieć takie badanie zrobione przed operacją, jeżeli było w normie to sobie odpuść. Jeżeli Ci nie zrobili to proponuję zrobić (skierowanie może wystawić lekarz rodzinny).
Hormony tarczycy odpowiadają w organizmie za procesy metaboliczne i dlatego warto wykonać je zbadać.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

mychula (offline)

Post #9

20-11-2015 - 10:45:07

Dziękuje Ci za wyjaśnienie buzki. TSH miałam badane jeszcze przed diagnozą, było w normie.

mychula (offline)

Post #10

20-11-2015 - 10:48:00

Jeszcze ktoś coś doradzi?? prosi

mychula (offline)

Post #11

01-12-2015 - 09:08:45

hej hej smiling smiley właśnie byłam na badaniu krwi....blee do teraz mi niedobrze.... żył nigdzie nie mam, w koncu coś udało sie "udoić" z dłoni ale było ciezko....teraz mnie reka boli .... a to tylko głupie badanie krwi...trzymajcie kciuki z awyniki....jutro mam wizyte u onkologa ....stres

Al_la (offline)

Post #12

01-12-2015 - 12:30:32

k/Warszawy 

Trzymam ok

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

dziubas (offline)

Post #13

01-12-2015 - 13:20:26

Gdańsk 

prosiserce

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat
po 8,5 roku rak endometrium, operacja unowoczesniona z resekcja macicy, przydatków, węzłów biodrowych i brzusznych i wyrostka robaczkowego, rak pierwotny, rokowania dobre, stan zaraz po operacji i póżniej - bardzo dobry, oblgatoryjnie naświetlania - wybrałam narazie tylko brachyterapię, na kikut macicy, do tamoxiffenu juz nie wróciłam

amelia30 (offline)

Post #14

01-12-2015 - 17:30:48

okbedzie dobrze, bo inaczej byc nie możeuśmiech

A pessimist sees the difficulty in every opportunity;
an optimist sees the opportunity in every difficulty

fianiebieska (offline)

Post #15

01-12-2015 - 19:31:56

Warszawa 

mychula (offline)

Post #16

02-12-2015 - 09:40:13

Ala, Dziubas, Amelia, Fianiebieska buziak dziękuje

Odebrałam rano wyniki badania krwi...morfologia, ob, crp, próby wątrobowe, trójglicerydy, poziom wapnia - wszytsko w normie ....ufffff.....teraz jeszcze o 13.15 onkolog....

fianiebieska (offline)

Post #17

02-12-2015 - 09:48:51

Warszawa 

Cudowne wieści radocha

fianiebieska opowiada

mychula (offline)

Post #18

02-12-2015 - 14:41:50

jestem, po macanku wszystko ok.... dostałam tylko skierowanie na ca15 czy jakos tak ....poza tym w styczniu ginekolog i nic wiecej.... myslalam ze dostane wiecej badan....nastepna wizyta w marcu

dziubas (offline)

Post #19

02-12-2015 - 15:10:21

Gdańsk 

brawookduży uśmiech

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat
po 8,5 roku rak endometrium, operacja unowoczesniona z resekcja macicy, przydatków, węzłów biodrowych i brzusznych i wyrostka robaczkowego, rak pierwotny, rokowania dobre, stan zaraz po operacji i póżniej - bardzo dobry, oblgatoryjnie naświetlania - wybrałam narazie tylko brachyterapię, na kikut macicy, do tamoxiffenu juz nie wróciłam

mychula (offline)

Post #20

02-12-2015 - 15:24:47

Wyniki markera mają być za kilka dni... jak będą podwyższone bedą dzwonić....znów bede z przerażeniem patrzec na telefon sad smiley przypomina mi sie sytuacja po biopsji sad smiley

dziubas (offline)

Post #21

02-12-2015 - 15:37:51

Gdańsk 

mychula! w naszym przypadku to wyniki markerow mozna potluc o kant...gafa tak slyszalam, wiec nie bojaj! pocieszaserce

marzusia (offline)

Post #22

02-12-2015 - 16:24:09

Cieszyn 

dobry masz słuch Dziubasku,markery można potłuc o kant d...

dziubas (offline)

Post #23

02-12-2015 - 16:31:07

Gdańsk 

okrotfl

mychula (offline)

Post #24

02-12-2015 - 16:41:57

Oooo a to dlaczego dziewczynki?

Agaba190 (offline)

Post #25

02-12-2015 - 17:11:00

k/Warszawy 

Będąc już po biopsji, z której niezbicie wynikało, że mam raka poszłam zrobić marker CA 15-3 - wynik był w dolnej granicy normy.
Robienie markerów do diagnostyki raka piersi nie ma sensu, natomiast do monitorowania leczenia podobno ten sens ma. Rozumiem, że miałaś robione wcześniej badanie markerów i lekarz będzie porównywać wyniki.

Mark Twain

magenta (offline)

Post #26

02-12-2015 - 17:26:17

Warszawa 

Ja tez wiedzac już, ze mam raka robilam markery wszystkie i wszystkie byly w normie...

Życie jest małą ściemniarą,
francą, wróblicą, cwaniarą.
Plącze nam nogi i mówi idź!

mychula (offline)

Post #27

02-12-2015 - 17:36:27

Agaba wlasnie niemialam ich wczesniej badanych....

czyli wynik i tak nic nie powie...

Od jakiegos czasu bola mnie zebra na koncu ale tylko gdypodnosze reke...nie wiem czy sie tym martwic czy probowac to jakos rozruszac....takie uczucie jakbym miala za malo skorry i jak podniose reke to mbie ciagnie...mowilam lek. O tym ale zapytala czy bola mnie jakies kosci wiec odpowiedzialam ze nie i w sumie temat sie skonczyl....

wogole myslalam ze dostane skierowanie na rtg pluc czy usg brzucha bo ostatnie mialam w lutym....a tu nic..

dziubas (offline)

Post #28

02-12-2015 - 17:39:25

Gdańsk 

mychula, a poprosilas onka? pyta nalezy Ci sie jak psu miska zupy! jezorserce

mychula (offline)

Post #29

02-12-2015 - 17:42:45

Dziubasku no nie.... tak mi bylo...glupio narzucac ale drugi raz nie bede juz taka glupia....bez badan nie wyjde....jak czesto robicie te badania? Ja to jestem glupia ....przeciez dobrze wiem ze jak sie samemu niezaintereuje soba to...no wiemy jak jest....

dziubas (offline)

Post #30

02-12-2015 - 17:45:32

Gdańsk 

oj myszeczko, myszeczko! przelozylabym przez kolano...! buziakcalus

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 745
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022