A tu się będę wypisywać winking smiley

Wysłane przez Miciumpka 

Miciumpka (offline)

Post #1

16-07-2015 - 13:18:58

Augustów 

Bo co chwila dostaję uwagę, że piszę nie w tym wątku co trzeba, lub piszę w wątku kogoś innego - przepraszam, uczę się winking smiley

A jutro jadę do BCO na odczytanie wyników biopsji gruboigłowej. I mam nadzieję załapać się do lekarza od chemii, żeby też się temu przyjrzał i może coś ruszył.

I boję się, bo teraz to już tak dokładnie co i jak powiedzą pewnie.
I o co pytać? - podpowiedzcie.

Latek (offline)

Post #2

16-07-2015 - 13:34:57

Al-Khobar, Arabia Saudyjska 

Nie potrafię podpowiedzieć o co pytać, bo sama nie wiem, ale jestem z Tobą myslami, bo choć nie brak mi było nigdy odwagi, to wiem też co to strach w oczekiwaniu na wynik

Link do naszego bloga o życiu codziennym w Arabii Saudyjskiej znajdziecie w moim domku

"Życie przeżywa się intensywnie dopiero wówczas, kiedy ani na sekundę nie zapomina się, że można je w każdej chwili stracić"
pułkownik Thomas Michael Hoare ("Mad Mike" Hoare)

iwciam (offline)

Post #3

16-07-2015 - 13:38:44

Miciumpkakwiatek i to jest Twój" kawałek podłogi". Ja nie mam swojego bo należę raczej do tych czytającychduży uśmiech
Wiem że się denerwujeszpociesza co do pytań skierowanych do lekarza to zależy jaka będzie morfologia gada.

Nie można życiu dodać dni, lecz można dniom dodać życia...

Kuba (offline)

Post #4

16-07-2015 - 13:48:28

Gogolin 

iwciam
co do pytań skierowanych do lekarza to zależy jaka będzie morfologia gada.
Otóż tooczko Ja bym się pytał o ilość cykli, działania niepożądane i jak sobie z nimi radzić, wziął od lekarza telefon, kiedy planuje operację, kiedy pierwsza chemia, czy można skorzystać z portu naczyniowego, bo chcę oszczędzić swoje żyły, no i jaki schemat leczenia, ale nie że czerwona i biała tylko nazwy leków. Aha i co jaki czas będą badania monitorujące skuteczność leczenia. Ja bym zapytał, czy mogę podczas leczenia zostać na oddziale stacjonarnym (ale wiem, że większość woli dzienny). To chyba tyle...

Kass (offline)

Post #5

16-07-2015 - 13:59:34

Maciumpka, fajnie, ze zalozylas swoj watek. grinning smiley buziak

A co do wynikow biopsji - przy "pierwszym czytaniu" to zazwyczaj nie wiadomo, o co sie pytac, bo przeciez nie wiemy, na co sie przygotowac.. upewnij sie, ze masz wyniki w komplecie, wymiary guza/ow, zaawansowanie, czynnik ki, zlosliwosc, bialko HER 2 (jesli robili), receptory hormonalne.. i ew. rodzaj raczyska. Wazne, zeby miec kompletne wyniki, chocby po to, zeby sie tu na forum popytac o mozliwosci leczenia.. poza tym wlasnie, pytaj o to, jakie masz opcje leczenia - i pytaj dlaczego wlasnie tak, a nie inaczej. Rozumiem, ze prawdopodobnie zaproponuja chemie przedoperacyjna w zwiazku z tym, ze jest kilka guzkow, pytaj jaka, w jakim wymiarze, jak czesto..

mozesz sie popytac o ewentualne badania kliniczne, ale tu tez wlasnie wszystko zalezy od wynikow..

No i przyj na to, zeby leczenie zaczac jak najszybciej.

Wiecej bedzie mozna popytac, kiedy bedziesz miala wszystkie wyniki. A jak u Ciebie bylo z wezlami na usg? Bo chyba nie robili biopsji wezlow, jesli dobrze pamietam?

Poza tym, Maciumpka, bierzesz meza na wizyte? Pamietaj, zeby kogos ze soba miec, tak jest latwiej, bo my-pacjenci, nawet jesli udaje nam sie byc srednio opanowanym, zazwyczaj jednak mamy po takiej wizycie zaniki pamieci.. a osoba towarzyszaca zapewne wiecej zapamieta.

No - i nie strachaj, bedzie dobrze. Jestes silna kobieta, masz oparcie w rodzinie i w Bogu, dasz rade. buziak

dziubas (offline)

Post #6

16-07-2015 - 14:00:59

Gdańsk 

Miciu! Ciesze sie ze załozyłaś swój wateczek! Jeżeli byłam w gronie tych "przesladujących" to BAAARDZOOO PRZEPRASZAM! buzki

Miciumpka (offline)

Post #7

16-07-2015 - 14:04:55

Augustów 

dziubas
Miciu! Ciesze sie ze załozyłaś swój wateczek! Jeżeli byłam w gronie tych "przesladujących" to BAAARDZOOO PRZEPRASZAM! buzki

Nie przepraszaj, tylko się zgrywałam.

Męża biorę ze sobą.

A USG węzłów miałam robione i mam guzy na węzłach również i w biopsji wyszło również że nowotwór złośliwy. Przerzutów nie było - tak wyszło z RTG i USG pozostałych części ciała.

Człowiek głupi jest w takich sytuacjach.

doubleD (offline)

Post #8

16-07-2015 - 17:39:11

London 

jesli masz zajete wezly, to nalegalabym na scyntografie kosci i tomografie.

Miciumpka (offline)

Post #9

17-07-2015 - 17:56:09

Augustów 

Głowa mnie boli od nadmiaru wrażeń, ale jestem już po wizycie w BCO i wiem co i jak.

A więc tak, załapałam się do badań klinicznych nad syntetyczną herceptyną (tak w wielkim skrócie).
Ponieważ NFZ nie refunduje leczenia herceptyną przedoperacyjnie.
Program wygląda następująco:
8 wlewów co 3 tygodnie po 1
operacja
10 kolejnych wlewów plus naświetlania

Krynia58 (offline)

Post #10

17-07-2015 - 18:13:14

Warszawa 

Miciumpko, najważniejsze że jest już plan leczenia uśmiech
I bardzo dobrze że udało się z badaniami.
Niech się raczysko boi uśmiech jego dni są policzone uśmiech
buziak

Rak piersi obustronny. Chth neoadiuwantowa 8 x AT. Mastektomia zmodyfikowana obustronna.
HP: Rak zrazikowy naciekający - str. prawa - pT3N1 (1/17), str. lewa - pT1cN0 (0/18). ER 100%, PGR 100%. HER 1+
Napromienianie obszaru kl. piersiowej i ww. chł.nad- i podobojczykowych po str. prawej. HTH - Tamoxifen

Czasem o byle cień człowiek ma żal do człowieka. A życie jak osioł ucieka.
K.I. Gałczyński

Kass (offline)

Post #11

17-07-2015 - 19:46:51

No to masz pelen wypas. smiling smiley Rozumiem, ze ta herceptyna razem z poczatkiem chemii juz Ci zaaplikuja? (no i rozumiem ze Her 2 dodatnie, skoro hercie Ci daja, a receptory ujemne, bo nie bedzie hormonoterapii??)

Kiedy zaczynasz?? buziak

Miciumpka (offline)

Post #12

17-07-2015 - 20:02:36

Augustów 

pełen opis:
dodatni Her2 3+
Estrogen dodatni 70%
Progesteron dodatni 30%
AR - dodatni
E-cadherin dodatni +++
K 67 - dodatni 70%

Będę miała komplet - bo i chemia (badanie kliniczne na SB3 (lek biopodobny dotrastuzumabu))+docetaksel+epirubicyna+CYKLOFOSFAMID i operacja i naświetlanie i hormonoterapia.

Znajomy, który zajmuje się naświetleniami w Warszawie powiedział, że brać udział w badaniach klinicznych i się nie zastanawiać, bo warto i jest bardzo dobra opieka.

Ciężka droga przed nami. Ale trzeba ją przejść i wybić gada.

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 17-07-2015 - 20:10:05 przez Miciumpka.

Agaba190 (offline)

Post #13

17-07-2015 - 20:32:38

k/Warszawy 

Bardzo dobrze, że jest plan leczenia. I bardzo dobrze, że bierzesz udział w badaniach klinicznych bo jesteś wtedy pod lepszą kontrolą i opieką lekarską.

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

dziubas (offline)

Post #14

17-07-2015 - 20:38:24

Gdańsk 

miciu! cieszę sie z toba ze juz wiesz na czym stoisz duży uśmiechteraz juz bedzie tylko coraz lepiej!ok masz farta ze załapałaś sie na badania kliniczne bo rzeczywiście opieka jest dużo lepsza nad pacjentem wiem to bo przed emeryturą pracowałam w słuzbie zdrowia, na to ida koszmarne pieniądze, gros z nich dostają szpitale czy poradnie i...oczywiście lekarze a poniewaz lekarzom ciagle mało wiec najczesciej proponuja to swoim prywatnym pacjentom, jezeli w twoim przypadku tak nie jest to masz naprawde farta! hura Znam tez wspaniałych lekarzy!tak buzki

Kuba (offline)

Post #15

17-07-2015 - 20:40:25

Gogolin 

Luminalny B (HER-2 dodatni), nazywany czasem, trochę od czapy, rakiem "potrójnie pozytywnym". Jest dużo możliwości leczenia (aż 3 metody terapii systemowej) i tego należy się trzymać smiling smiley Jak na tak młody wiek, nie jest źleoczko

dziubas (offline)

Post #16

18-07-2015 - 08:25:18

Gdańsk 

Miciu! A ku ku! :duzy_usmiech juz muszę uciekać bo 0 10 tej jestem umówiona przewraca_oczy

amelia30 (offline)

Post #17

18-07-2015 - 12:25:30

to leczenie masz Miciumpka od wyboru do koloruuśmiech, duze możliwości , a do tego badania kliniczne, nawet sie nie zastanawiaj.

kiedy zaczynasz chemię? masz już jakieś rozeznacie co to za chemia itd?
edit: scalono posty; w przypadku gdy nie minie 15 minut od ostatnio napisanego postu a chcemy coś dopisać, bądź poprawić używamy funkcji zmień oczko

A pessimist sees the difficulty in every opportunity;
an optimist sees the opportunity in every difficulty

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 19-07-2015 - 18:09:58 przez myszka.

Miciumpka (offline)

Post #18

18-07-2015 - 12:30:34

Augustów 

Skład chemii: (badanie kliniczne na SB3(lek biopodobny dotrastuzumabu( herceptyny)))+docetaksel+epirubicyna+CYKLOFOSFAMID
Może ktoś się wypowie więcej na ten temat.

A co do rozpoczęcia - myślę, ze w tym tygodniu. Czekam na telefon i na okres winking smiley

Kuba (offline)

Post #19

18-07-2015 - 12:45:16

Gogolin 

Miciumpka
Skład chemii: (badanie kliniczne na SB3(lek biopodobny dotrastuzumabu( herceptyny)))+docetaksel+epirubicyna+CYKLOFOSFAMID
Może ktoś się wypowie więcej na ten temat.
Pierwszy lek (ten biopodobny) to przeciwciało monoklonalne (lek celowany) skierowany na receptor HER-2 (masz nadekspresję tego białka potwierdzoną badaniem IHC). Pozostałe 3 leki to "klasyczna" chemioterapia. Schemat TEC (docetaksel, epirubicyna i cyklofosfamid) jest leczeniem agresywnym, niemniej sądzę, że koniecznym choćby ze względu na Twój wiek. Sama się przekonasz, jak będzie, bo każdy znosi chemię trochę inaczej. Babcia leżała z dziewczyną w wieku ok 35 lat, która miała przed operacją schemat TAC (nawet nieco bardziej toksyczny od Twojego) i znosiła go... Właściwie w ogóle nie znosiła, czuła się świetnie. Życzę Ci tego samegookJeżeli chodzi o same leki, to każdy z nich działa w zupełnie inny sposób na procesy życiowe komórki nowotworowej: cyklofosfamid jest lekiem alkilującym i działa poprzez związanie sąsiadujących ze sobą nici DNA (wiązania krzyżowe), epirubicyna zostaje "wtłoczona" w helisę, co powoduje jej trwałe odkształcenie i w efekcie niemożność syntezy DNA, natomiast docetaksel nie działa już na DNA tylko na sam proces mitozy (uniemożliwia depolimeryzację mikrotubul - skomplikowany mechanizm). Mówiąc prościej nieco: komórka która będzie miała szczęście i ucieknie dwóm pierwszym lekom, może zostać pojmana przez docetaksel, bo on działa najpóźniej, na niedobitki.

Miciumpka (offline)

Post #20

18-07-2015 - 13:13:13

Augustów 

Kubuś - dzięki Ci wielkie za wyjaśnienia.
Mi się nawet nie chciało szukać. Ale teraz przynajmniej wiem jaki mam schemat.

doubleD (offline)

Post #21

18-07-2015 - 15:55:16

London 

jesli chodzi o EC - ja swoich czterech w systemie gestej dozy (co dwa tygodnie) prawie nie poczulam, ogolnie jestem chyba bardziej psychicznie zmeczona chemia niz fizycznie. pracuje praktycznie normalnie poza 3 dniami na chemie i dwa dni odpoczynku po ;-) 29 lipca zaczynam paclitaxel tez 4 cykle co dwa tygodnie, to jest odpowiednik twojego docetaxelu i zobaczymy jak bedzie ale ogolnie jest szansa ze nawet lepiej niz na EC. mlody wiek i dobra sprawnosc fizyczna pomaga, ja zaczelam chemie ok 8 tygodni po obustronnej mastektomi z jednoczasowa rekonstrukcja implantami wiec nawet dosc powazna operacja nie przeszkadza w szybkiej rekonwalescencji pochemijnej :-) tego sie trzymaj!

magenta (offline)

Post #22

19-07-2015 - 17:54:34

Warszawa 

Witaj u siebie smiling smiley Bedę tu zagladać i podczytywać smiling smileysmiling smiley
Buziaki

Życie jest małą ściemniarą,
francą, wróblicą, cwaniarą.
Plącze nam nogi i mówi idź!

dziubas (offline)

Post #23

19-07-2015 - 18:06:17

Gdańsk 

Miciu! Jak tam ważne acz smutne uroczystości w Augustowie. Czy zaprowadziliscie tam swoich "budrysów"?myśliserce

Miciumpka (offline)

Post #24

19-07-2015 - 19:09:56

Augustów 

Ja miałam przez weekend tyle zajęć że na obchody się nie załapałam.
W sobotę rano byłam o siostry jej tygodniowego synka zobaczyć w końcu, wieczorem miałam parapetówę u szwagierki a w niedzielę obiad u drugiej siostry. A po południu byliśmy na mszy w sanktuarium w Różanymstoku.

A jutro idę do pracy i o ile nic się nie zmieni to pewnie ostatni tydzień na najbliższy rok. Trochę mi smutno. No chyba, ze będę dobrze znosić chemię to będę normalnie do pracy chodzić.
Tak więc weekend bardzo urozmaicony

Miciumpka (offline)

Post #25

21-07-2015 - 09:54:09

Augustów 

A u fryzjera byłam, tak jak pisałam wcześniej.
W galerii wstawiłam efekty tej wizyty winking smiley

czeremcha (offline)

Post #26

21-07-2015 - 14:41:32

pod Opolem 

Fryz pierwsza klasa! :-)

Ania

amelia30 (offline)

Post #27

21-07-2015 - 16:08:50

super fryzurkauśmiech
a ja po 2 ac łysolkiem zostałam, ale ma to pozytywne strony w te upały

amelia30 (offline)

Post #28

22-07-2015 - 23:52:12

wiesz juz kiedy zaczynasz chemie?

Miciumpka (offline)

Post #29

23-07-2015 - 07:13:29

Augustów 

Nadal czekam na telefon czy mnie do tych badań nad BS3 zakwalifikowali. A wtedy to już chyba w ciągu kilku dni.

amelia30 (offline)

Post #30

23-07-2015 - 18:23:27

ok

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 356
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018