Amelia

Wysłane przez amelia30 

amelia30 (offline)

Post #1

14-08-2015 - 15:31:56

witam Was

tydzień po 3 AC czuję się na tyle dobrze, że dziś wybieramy się na wycieczkę radocha
A gdzie... tego nie wiem, to ma być niespodziankaprezent
Pakuję własnie walizeczkę i czekam na moją drugą połówke aż wróci z pracyuśmiech

Udanego weekendu dla Was wszystkichtak

A pessimist sees the difficulty in every opportunity;
an optimist sees the opportunity in every difficulty

amelia30 (offline)

Post #2

16-08-2015 - 18:01:53

Witam Was:-)

Właśnie wróciliśmyuśmiechwyjazd-niespodzianka był przecudowny...bylismy w Sławie ( jezioro sławskie), dużym plusem było to , że jazda trwała tylko ok 1,5 godz na miejsce. Mieliśmy pokoik w przeuroczym ośrodku " Słoneczko" nad samym jeziorkiem. Jedzonko świetne, atrakcje też ( grill w piątek, wczoraj rowerki).
Cieszyliśmy się wczoraj do momentu, aż nie zaczęło grzmiaćsmutny, nagle po południu zaczęło padać, dosłownie oberwanie chmurystres, miało to swoje plusy, bo po 2 godzinach powietrze zrobiło się rześkieuśmiech

Także naładowałam baterie na kolejny ( już ostatniradocha) wlew Ac. Oby więcej takich wypadówuśmiech

ira (offline)

Post #3

16-08-2015 - 20:23:11

Pabianice 

Takie "ładowanie baterii" to fajna rzecz. Człowiek się odrywa od codziennych smuteczków.
Tak więc ta ostatnia chemia to będzie pikuś duży uśmiech

amelia30 (offline)

Post #4

16-08-2015 - 22:23:25

ira
Takie "ładowanie baterii" to fajna rzecz. Człowiek się odrywa od codziennych smuteczków.
Tak więc ta ostatnia chemia to będzie pikuś duży uśmiech
Mam taka nadzieję Irauśmiechale jak będzie to sie niebawem przekonam, oby za długo nie trzymałosmutny

amelia30 (offline)

Post #5

26-08-2015 - 12:14:21

Dziewczyny jutro ostatnia AChura
Trzymajcie kciuki..oby się łagodniej ze mną obeszła niż 3, 2, 1...stres

Jolcia (offline)

Post #6

26-08-2015 - 20:26:32

Trzymam ok

minia511 (offline)

Post #7

27-08-2015 - 06:43:46

Będzin 

i ja trzymam

amelia30 (offline)

Post #8

08-09-2015 - 15:07:54

Witam dziewczyny:-)

troszkę byłam poza "zasięgiem", ale juz jestem:-).

W skrócie to 4 wlew AC był chyba najgorszy ( nie tego się spodziewałam), ale co wlany, "przebolany" i zapomniany:-)uśmiech

teraz szykuję się na docetaksel, mam mieć 18 wrześniasmutny

amelia30 (offline)

Post #9

17-09-2015 - 20:59:04

Witajcie

czas szybko mija i juz jutro kolejna wizyta w DCOsmutny. Rano pobranie krwi i około południa wizyta u chemiczki..

Jestem ciut przerażona,do tego duże ilości Dexamethasonu brrrstres, ale jakoś trzeba to przyjąć i wytrzymaćbezradny

Trzymajcie kciuki za 1 wlew docetakselu:prosi

Maura (offline)

Post #10

17-09-2015 - 21:15:20

wroclaw 

Nie jest tak zle....po sterydach cieszylam sie ze ogrodka nie mam bo bym przekopala w calosci - tyle energii.Nie moglam poprostu usiedziec w miejscu. Po 2 dniach balonik pekal i wydmuszka z lekka sie robilam ale tez tylko 2 dni wiec nie bylo zle.Pozdrawiam M.

Jolcia (offline)

Post #11

17-09-2015 - 21:26:15

Będę trzymała Amelio. Dasz radęok

Al_la (offline)

Post #12

18-09-2015 - 09:26:28

k/Warszawy 

Amelio ok serce

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

dziubas (offline)

Post #13

18-09-2015 - 10:18:39

Gdańsk 

thumbs upthumbs upthumbs upbuziak

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat
po 8,5 roku rak endometrium, operacja unowoczesniona z resekcja macicy, przydatków, węzłów biodrowych i brzusznych i wyrostka robaczkowego, rak pierwotny, rokowania dobre, stan zaraz po operacji i póżniej - bardzo dobry, oblgatoryjnie naświetlania - wybrałam narazie tylko brachyterapię, na kikut macicy, do tamoxiffenu juz nie wróciłam

amelia30 (offline)

Post #14

18-09-2015 - 21:55:37

Kochane dziewczyny dziekuję za kciukiok, chyba trzymałyście bardzo mocno, bo 1 wlew docetakselu mam za sobąuśmiech

wyniki byly w miare wiec chemiczka rozpisala wlewy co 3 tyg

ohhh dziś znów bezsenna nocka nocka mnie czeka, a ja tak kochamśpi

amelia30 (offline)

Post #15

22-09-2015 - 11:51:52

Dziewczyny co zaaplikować na początki grzybicy tu i "ówdzie"?
Wczoraj straciłam smak w jamie ustnej i dziś nie czuje gardła i przełyku, a język biały i na policzkach coś też sie dzieje..płacze

Agaba190 (offline)

Post #16

22-09-2015 - 12:27:05

k/Warszawy 

Na receptę - Nystatyna

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

domina13 (offline)

Post #17

22-09-2015 - 12:30:00

Piotrków Tryb. 

Nystatyna w zawiesinie dla dzieci,szybciej działa niż w tabletkach tylko jest wstrętna,ale pomaga.uśmiech

4xAC,4xDXL Mastektomia Carcinoma ductale infiltrans mammae.ER-TS 4/8;PR-TS 8/8;HER 2;0 ;Ki67-2%(styczeń2014);
Wznowa:NST G2; ER-80%;PR-99%;HER2-0;Ki67-12,9%(maj 2015)xeloda x4;nawelbina x9;sindaxel x7;cisplatyna x3;zoladex+symex(kwiecień-sierpień),zoladex+egristrozol(wrzesień);14-25.11.16r-kastracja radiologiczna;30.11.16r-Faslodex;14.12.16r-drugi Faslodex;28.12.2016r-trzeci Faslodex;25.01.2017r-czwarty Faslodex;27.02.2017r-pierwszy wlew chemii CMF;20.03.2017-drugi wlew CMF

amelia30 (offline)

Post #18

22-09-2015 - 12:36:15

dzieki dziewczyny..
a cos bez recepty?

a na intymną infekcje?

Agaba190 (offline)

Post #19

22-09-2015 - 14:34:43

k/Warszawy 

Clotrimazolum globulki
Nystatyna tabletki dopochwowe
Gyno pevaryl globulki

Wszystko na receptę.
Bez recepty nic ci nie pomoże. Można kupić clotrimazolum krem i smarować na zewnątrz, ale to nie likwiduje grzybicy wewnątrz.

Lactovaginal, Invag - to probiotyki bez recepty (dopochwowe).

Spraw, aby każdy dzień miał szansę stać się najpiękniejszym dniem twojego życia.
Mark Twain

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 22-09-2015 - 14:37:58 przez Agaba190.

Maura (offline)

Post #20

22-09-2015 - 14:46:37

wroclaw 

amelia30
Dziewczyny co zaaplikować na początki grzybicy tu i "ówdzie"?
Wczoraj straciłam smak w jamie ustnej i dziś nie czuje gardła i przełyku, a język biały i na policzkach coś też sie dzieje..płacze
Bez recepty probowalam do dziobka duzo specjalow z apteki - skutek taki ze coraz gorzej bylo - jak doszlam do buzi jak po napalmie poszukalam porady u onkologa i dostalam recepte na Fluconazole - taki syrop do plukania buzi i polykania co by przewod pokarmowy ochronic.- swietnie mi do dxl pomoglo. Po III i IV wlewie to juz gdy czulam sluzowke w buzi - profilaktycznie 3,4 dni syropek i przechodzilo.
To Ci da rodzinny tez jak bedziesz wiedziala co chcesz...bos onkologicznaduży uśmiech (to taka uwaga bo juz uslyszalam od rodzinnego - i co ja mam z Pania zrobic? - pomyslalam ze najlepiej dobic bo cierpie...

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 22-09-2015 - 14:54:20 przez Maura.

amelia30 (offline)

Post #21

22-09-2015 - 15:11:53

Agaba190
Clotrimazolum globulki
Nystatyna tabletki dopochwowe
Gyno pevaryl globulki

Wszystko na receptę.
Bez recepty nic ci nie pomoże. Można kupić clotrimazolum krem i smarować na zewnątrz, ale to nie likwiduje grzybicy wewnątrz.

Lactovaginal, Invag - to probiotyki bez recepty (dopochwowe).

dzieki Agaba za cenne rady..
chyba musze udac sie do ginaniezdecydowany

Agaba190 (offline)

Post #22

22-09-2015 - 15:16:30

k/Warszawy 

Możesz iść do lekarza pierwszego kontaktu. On też powinien Ci wypisać te lekarstwa. Weź kartę informacyjną o chemioterapii.

Mark Twain

Wandka (offline)

Post #23

22-09-2015 - 23:36:22

Warszawa 

Ja przy różnych przypadłościach nie biegałam do onka ale rodzinnego z kartą informacyjną oraz ginka (przyjmowali od razu bez kolejki) i zawsze miałam pomoc natychmiastową. Szczerze to trochę się zaprzyjaźniłam z Paniami, z rejestracji (jakaś kawka, ciasteczka) i wszystko z górki do dzisiaj. Może to niezbyt czyste zagranie ale niestety takie są realia. Czasy inne a ludzie ci sami.przewraca_oczy

amelia30 (offline)

Post #24

23-09-2015 - 21:06:30

Wandka
Ja przy różnych przypadłościach nie biegałam do onka ale rodzinnego z kartą informacyjną oraz ginka (przyjmowali od razu bez kolejki) i zawsze miałam pomoc natychmiastową. Szczerze to trochę się zaprzyjaźniłam z Paniami, z rejestracji (jakaś kawka, ciasteczka) i wszystko z górki do dzisiaj. Może to niezbyt czyste zagranie ale niestety takie są realia. Czasy inne a ludzie ci sami.przewraca_oczy

tak zrobię Wandziu jak nie pomogą środki bez recepty..

Marz (offline)

Post #25

23-09-2015 - 21:43:42

Warszawa 

W początkowej fazie "dolnych przypadłości" pomagało mi całkowite odstawienie cukru i używanie płynu do higieny intymnej Plivafem F (jest naprawdę super). Oczywiście to za mało, aby samej, bez wspomagania się globulkami opanować chorobę, ale jako profilaktyka całkiem nieźle się sprawdza. To mówię ja - Ciocia Dobra Rada duży uśmiech

Wandka (offline)

Post #26

23-09-2015 - 22:07:43

Warszawa 

Wiesz co Marz, chyba masz rację. Ja całkowicie odstawiłam cukier od dnia diagnozy i profilaktyka non stop, czyli dobry płyn do higieny intymnej, brałam dwa razy w tygodniu illadian. Owszem dostałam infekcji lekkiej i dostałam jakieś 3 globulki od ginka. Do dzisiaj spokój. Cukru w dalszym ciągu nie używam. Do potraw, pić używam: miód, stewię. Trzeba sobie jakoś radzić.myśli

Marz (offline)

Post #27

23-09-2015 - 22:56:11

Warszawa 

Bardzo mało słodzę, a jeżeli już muszę, to używam ksylitolu. Nie lubię słodkich napojów, dżemów, ale niestety lubię ciasta z kremami. Zauważyłam, że gdy przesadzę z ilością słodyczy, to efektem tego, oprócz oczywistej oczywistości jaką jest wzrost wagi, są problemy ginekologiczne.

amelia30 (offline)

Post #28

23-09-2015 - 23:13:37

I proszę dziewczyny mamy SŁODKI wątekuśmiech

ja z kolei zrezygnowałam ze słodzenia kawki/herbatki juz jakiś czas temu, słodycze hmmm nigdy nie były jakoś pochłaniane w dużych ilościach, choć ciast sobie nie odmawiałam..a teraz nie mam apetytu na słodkości i dobrzeuśmiech

amelia30 (offline)

Post #29

23-09-2015 - 23:21:11

przyczyną złej diety bogatej w cukry mogą być właśnie infekcje intymne, także ostrożnie jak ktoś lubi i spożywa w duzych ilościach ..

lepiej zastąpić "biały kryształ" np miodzikiem mniamduży uśmiech

amelia30 (offline)

Post #30

08-10-2015 - 23:06:54

Dziewczyny proszę trzymajcie jutro kciuki...około południa mam miec 2 wlew Docetakselustres

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 729
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022