taktrudno

Wysłane przez dziubas 

Pollik (offline)

Post #1

23-01-2019 - 22:39:50

Warszawa 

Co do usg to tak samo mam, szkoda, że nie mija. Jeszcze łzy mi potrafią płynąć blee

Wyląduję, zrobię pierwszy krok i kolejny, i kolejny...
mastektomia prawostronna z węzłami wartowniczymi.
rak przewodowy naciekający hormonozależny G1, pT1c N0(sn). ER i PgR 100%. PS =5, IS=3, CS=8. HER2- . Ki 67 5%
Od 20 stycznia 2017 Tamoxifen

RENIA 62 (offline)

Post #2

03-02-2019 - 15:05:43

Radomsko 

Kurczaczki ja mam tak jak Wy , najbardziej stresuje mnie jak taki skupiony lekarz, jeździ tą głowicą w nieskończonośćstres .

miał być suwaczek , ale nie ma smiling smiley bo nie umiem choć wg instrukcji próbowałam nie raz ,trochę siara sad smiley T2N0MX NST G3 with medullary features; ER (-), PR (-) HER 2 (-) , Ki67 80%

Pollik (offline)

Post #3

03-02-2019 - 19:09:18

Warszawa 

I milczy.... brrrr.... on jeździ, milczy to ja po chwili ryczę. O on się dziwi, eeech...

rak przewodowy naciekający hormonozależny G1, pT1c N0(sn). ER i PgR 100%. PS =5, IS=3, CS=8. HER2- . Ki 67 5%

Hanka 73 (offline)

Post #4

22-02-2019 - 19:21:24

Bydgoszcz  

Dzisiaj miałam ostatnie lampki. Zakończyłam leczenie, no, jeszcze hormonoterapia przez x lat ale to co innego już. Nie umiem myśleć o sobie jak o zdrowej osobie. Może kiedyś się nauczę.

renatar (offline)

Post #5

22-02-2019 - 19:50:25

sieradz 

Hanka gratulacje i doskonale znam ten stan. Dopóki się leczymy tzn myślę o chemii lub radio to jakoś inaczej się myśli. Kiedy przychodzi koniec tego podstawowego leczenia zaczyna się taka jakaś pustka i wiadomo strach.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

lulu (offline)

Post #6

22-02-2019 - 19:53:53

k/Kwidzyna 

Z czasem nie ma innego wyjścia jak tylko przyzwyczaić się do zdrowego myślenia. uśmiech

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 22-02-2019 - 19:54:10 przez lulu.

dziubas (offline)

Post #7

22-02-2019 - 21:09:44

Gdańsk 

Haniu! serce rozumiem i przytulam!!! pociesza

Hanka 73 (offline)

Post #8

22-02-2019 - 22:15:59

Bydgoszcz  

Dzięki dziewczyny buzki No dziwna sprawa, myślałam że po zakończeniu leczenia będę skakać pod sufit i otworzę szampana coby celebrować tą chwilę a tu nastrój nie sprzyja świętowaniu... Cały okres leczenia, ten cały rok jakoś sobie radziłam a teraz koniec a ja pękam. Wiem że Wy rozumiecie, to pocieszające... Pewnie jestem mocno poharatana tym wszystkim w środku. Bardziej, niż mi się wydawało i muszę zwyczajnie odpocząć. Otrzepię pióra i będzie git... chyba niezdecydowany
Buziaki i miłego weekendu serce

dziubas (offline)

Post #9

22-02-2019 - 22:23:38

Gdańsk 

ale co stoi na przeszkodzie, zeby jednak otworzyc szampana??? pytamyślijęzyk

Pollik (offline)

Post #10

22-02-2019 - 23:01:35

Warszawa 

Haneczko, z pewnością dobrze myślisz. Byłaś baaardzo dzielna, a to nie jest proste. Spokojnie dojdziesz do równowagi. Ściskam i pozdrawiam buziak

goja66 (offline)

Post #11

24-02-2019 - 17:35:49

Ozorków 

Hanka73 witamy znowu po właściwej stronie lustra....jasne -musisz się otrzepać , usiąść spokojnie, powyciągać chwasty z włosów , ciernie z ciała, ...odetchnąć ...poszukać korony ( uwielbiam to określenie ) zatknąć ją choćby krzywo na głowę i ...heja…
Świat znów jest twój ….choćbyś go nie mogła dogonić na początku...

NST Gx po chemioterapii ypT3N3
Er- 30% ,Pr-0 , HER2-0 , Ki67-18-20%

dziubas (offline)

Post #12

27-02-2019 - 12:24:32

Gdańsk 

Haniu!!!serce tu jest Twój domek!!! duży uśmiechbuziak [amazonki.net]

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 27-02-2019 - 12:28:39 przez dziubas.

dziubas (offline)

Post #13

27-02-2019 - 12:57:26

Gdańsk 

AWzR jest tylko w Toruniu! bezradny cholera mnie bierze jak mysle, ze w tak ogromnym osrodku jak Co w Bydgoszczy nie ma wsparcia dla pacjentów! To samo było we Włocławku, choc to tylko filia!!! Pani w rejestracji zagadneta o pomoc psychologiczna dlka mojej siostry powiedziała - pani może założyć... ehhh!

goja66 (offline)

Post #14

27-02-2019 - 17:04:32

Ozorków 

dziubas
AWzR jest tylko w Toruniu! bezradny cholera mnie bierze jak mysle, ze w tak ogromnym osrodku jak Co w Bydgoszczy nie ma wsparcia dla pacjentów! To samo było we Włocławku, choc to tylko filia!!! Pani w rejestracji zagadneta o pomoc psychologiczna dlka mojej siostry powiedziała - pani może założyć... ehhh!
A kogo to obchodzi....NIKOGO …...smuteczek...

NST Gx po chemioterapii ypT3N3
Er- 30% ,Pr-0 , HER2-0 , Ki67-18-20%

Hanka 73 (offline)

Post #15

14-03-2019 - 14:49:19

Bydgoszcz  

Mam ból w lewym podżebrzu, taki dyskomfort bardziej, czasem lekko kłuję, czasem uciska, mam to od września, było usg jamy brzusznej.. ok, nic nie ma, usg ginekologiczne to samo, wczoraj odebrałam wynik tomograf, oprócz nierównomiernie stłuszczonej wątroby wszystko dobrze a boli nadal, lekarz już chyba nie ma na mnie pomysłu, powiedział że zrobimy jeszcze kolonoskopię, może jakiś zrost na jelicie który "ciągnie".. Miesiąc temu D-dimery 1400, no więc fragmin, na pewno pomoże... pierwsze opakowanie codziennie, drugie co drugi dzień, dzisiaj odbieram wynik 2100 niezdecydowany No jasna cholera by to! Ktoś coś poradzi?

anna1979 (offline)

Post #16

14-03-2019 - 15:23:53

Warszawa 

Skoro tomograf jamy brzusznej nie wykazał żadnego problemu to pewnie nie problem narządów wewnątrz. A czy to Cie boli po stronie chorej piersi? Ja tak miewam gdy się przesilę z dźwiganiem. A odnośnie ddimerów, nie wiem czy jesteś na hormonoterapii ale podczas przyjmowania Tamoksyfenu potrafią rosnąć. Ja ponad rok temu miałam 5.000. Po za tym są podwyższone przy każdym stanie zapalnym. Jeśli nie maleją po lekach na krzepnięcie to nie wiem czy to dobry trop..

Hanka 73 (offline)

Post #17

14-03-2019 - 15:36:51

Bydgoszcz  

Boli po przeciwnej, i czuję to cały czas, czasem mniej czasem bardziej ale nieprzerwanie od kilku miesięcy, czasem to tylko takie uczucie jakby dany narząd który tam jest się nie mieścił.
Jestem na tamoksifenie właśnie

Hanka 73 (offline)

Post #18

07-09-2019 - 16:36:19

Bydgoszcz  

Cześć dziewczyny.. i chłopaki rotfl
Moja chłonka ma zarąbiaste wyczucie czasu, jestem rok i trzy miesiące po operacji, nic przez ten czas się z ręką nie działo.. od tygodnia boli od zgięcia do nadgarstka, a wczoraj zrobiły się zgrubienia. Doktor stwierdził że chłonka jak nic.. A ja w poniedziałek do pracy. Pierwszy dzień po półtora roku. Od wczoraj ćwiczę, robię automasaż. Nie jest jakaś wielka bania ale jest obrzęk.. Oby nie było gorzej. Ot taki peszek oczko
Pozdrawiam i zdrówka życzę.

Pollik (offline)

Post #19

07-09-2019 - 21:32:10

Warszawa 

Faktycznie, zwykłe chamstwo!smutny powodzenia z ćwiczeniami Haniu buzki

Tomasz. (online)

Post #20

08-09-2019 - 08:51:35

Pruszków 

Hanka 73
Cześć dziewczyny.. i chłopaki rotfl
Moja chłonka ma zarąbiaste wyczucie czasu, jestem rok i trzy miesiące po operacji, nic przez ten czas się z ręką nie działo.. od tygodnia boli od zgięcia do nadgarstka, a wczoraj zrobiły się zgrubienia. Doktor stwierdził że chłonka jak nic.. A ja w poniedziałek do pracy.
O rękę po operowanej stronie trzeba dbać stale. Żona praworęczna i prawostronna. Musiała w głowie wyrobić odruch, aby w tym, co możliwe- przerzucić do wykonania na lewą stronę. Jeździ też co rok prywatnie na turnus rehabilitacyjny- wybiera ośrodki, gdzie wykonują masaż limfatyczny. Poza tym- jak elektryk lub uczennica- ręka w górę i wykręcanie żarówki czy zgłoszenie się do odpowiedzi. duży uśmiech Powodzenia w pracy.

Hanka 73 (offline)

Post #21

08-09-2019 - 15:45:30

Bydgoszcz  

Dzięki uśmiech No właśnie, trzeba dbać stale a ja tego nie robiłam bezradny Ćwiczeń nie robiłam od zakończenia radioterapii, czyli od lutego, jakby tego było mało, to klin odstawiłam, bo skoro nic się nie działo do tej pory, to już się nie zadzieje.. Co ja miałam w głowie.. teraz jestem na siebie zła, bo wiem że sama sobie narobiłam. Kurczaki, a im teraz więcej ćwiczę i masuję tym jest gorzej mam wrażenie i boli jak cholerka. Ehh stara a głupia niedowiarek

renatar (offline)

Post #22

08-09-2019 - 17:24:16

sieradz 

Hanko a czy może czujesz taką strunę w ręce. Ja miałam taki aż przykurcz ręki [pod pachą i w łokciu te ścięgna było czuć], wrażenie jakby ręka się skróciła. Masaże samodzielne i ćwiczenia mi pomogły, łykałam cyko3 i smarowałam heparyną.

T3NOMO/ER10 PR10procent\12 taksanów,3AC,lampek 25.Tamoksifen.Inwazyjny śluzowy.

Hanka 73 (offline)

Post #23

09-09-2019 - 18:17:32

Bydgoszcz  

Mam taki właśnie dziwny ból, ale od łokcia do nadgarstka, takie ciągnięcie w momencie gdy próbuję wyprostować ręke. Ale ja już sama nie wiem czy to chłonka czy nie co innego, już tłumaczę dlaczego.. zawsze wydawało mi się że zbierająca chłonka tworzy coś na kształt, nie wiem, balonika wypełnionego płynem a ja mam taką czerwonawą pręgę, napuchniętą i bolesną i kilka takich samych placków średnicy 2, 3 cm ale wszystko w jednej linii się ciągnie, zaczyna się jakieś 10 cm od pachy, czy tak może wyglądać zalegająca chłonka? Byłam dzisiaj u lekarza znowu to minę miał nietęgą, wyglądał jakby sam zwątpił czy to ta chłonka nieszczęsna, kazał przyjść w czwartek z ostatnim usg węzłów. Jutro podjadę do apteki i kupię sobie to cyclo 3 i tą maść. Może pomoże i mnie, o ile to jest początek obrzęku..

Tomasz. (online)

Post #24

09-09-2019 - 19:52:21

Pruszków 

Sprawdź: [www.mp.pl]

Hanka 73 (offline)

Post #25

09-09-2019 - 20:18:36

Bydgoszcz  

Dzięki Tomasz, co do dolegliwości bólowych, wszystko by się zgadzało, ale zespół cieśni nie tłumaczy tych dziwnych plam, w każdym razie w artykule o tym nie ma. Te czerwonawe plamy/zgrubienia są na przedramieniu ale też na ramieniu.

Gosia64 (offline)

Post #26

10-09-2019 - 08:36:02

pod Olsztynem 

Trochę to wygląda jak ostre zapalenie naczyń limfatycznych

Tomasz. (online)

Post #27

10-09-2019 - 12:50:10

Pruszków 

Hanka 73
Dzięki Tomasz, co do dolegliwości bólowych, wszystko by się zgadzało, ale zespół cieśni nie tłumaczy tych dziwnych plam, w każdym razie w artykule o tym nie ma. Te czerwonawe plamy/zgrubienia są na przedramieniu ale też na ramieniu.
Nic na odległość tu powiedzieć nie można. Nie jest to związane z chemioterapią. Prawdopodobnie też nie z radioterapią (miałaś radioterapię- brak historii choroby w Twoim domku). Należy zdiagnozować, czy zmiana jest na tle operacji onkologicznej, czy też jest to choroba odrębna. Na pewno obowiązuje Ciebie oszczędzanie ręki po stronie operowanej.

Hanka 73 (offline)

Post #28

10-09-2019 - 16:30:41

Bydgoszcz  

Tak Tomasz, zdaje sobie sprawę że mnie tutaj nikt nie zdiagnozuje na odległość, myślałam że może któraś z dziewczyn miała coś podobnego co okazało się, dajmy na to jakimś nietypowym odkładaniem chłonki, czy tak jak napisała Gosia jakiś stan zapalny... Apropos tego co napisałaś Gosiu, znalazłam artykuł na ten temat, wszystko się zgadza, na zdjęciach też to wygląda bardzo podobnie. Bardzo Wam dziękuję za wszelkie sugestie, odezwę się na pewno po wizycie. Pozdrawiam

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 10-09-2019 - 16:43:31 przez Hanka 73.

Hanka 73 (offline)

Post #29

12-09-2019 - 15:27:55

Bydgoszcz  

Hej, lekarz stwierdził stan zapalny, ale chyba nie wiedział czego bo kluczył jak zapytałam czy naczyń limfatycznych, pewnie nie miał takiego dziwadla w swojej karierze. Obejrzał usg węzłów, powiedział że tutaj oki i tyle... Acha, no i mimo że już ładnie się wchłania zapisał antybiotyk.
Pozdrawiam.

RENIA 62 (offline)

Post #30

12-09-2019 - 15:32:21

Radomsko 

Super , że sprawa się wyjaśniładuży uśmiech

miał być suwaczek , ale nie ma smiling smiley bo nie umiem choć wg instrukcji próbowałam nie raz ,trochę siara sad smiley T2N0MX NST G3 with medullary features; ER (-), PR (-) HER 2 (-) , Ki67 80%
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 268
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018