Amazonki FB

Wysłane przez Lela2021 

Ani (offline)

Post #1

13-04-2022 - 22:07:47

Poznań 

hej. Ja też zdecydowanie wolę forum. Często je odwiedzam, czytam, a szczególnie lubię wątek gdzie dziewczyny wpisują się przy okazji swoich ''rocznic'' - minęły 2 lata, 5 lat, 10... to naprawdę dużo daje. Także też proszę zostańcie wszyscy na forum, wszyscy jesteście wspaniali!

Pierś lewa T1C (0,7x0,8x1,1) N1a (sn), G2, ER+ >95%, PR +>95% Her- (1+), Ki67 20%, mastektomia, radioterapia, tamoksifen + reseligo przez 7 miesięcy, obecnie Letrozol, Pierś prawa T1aN0M0 (2 mm) rak cewkowy, G1, ER 100%, PR 60%, HER -, KI67 1% mastektomia, Letrozol

dziubas (offline)

Post #2

13-04-2022 - 22:33:09

Gdańsk 

Dzięki Lela! Fajna z ciebie kobietka!buzki

rak przewodowy, G1, wym. 0,8x0,6x0,9 cm, ER 95%, PgR 10%, Her2-neg, Ki67 1%, w wartowniku mikroprzerzut, pT1bN1(sn)Mx, operacja oszczędzająca z biopsja wartownika, radioterapia 25x, brachyterpia, hormonoterapia-tamoxiffen do 10lat
po 8,5 roku rak endometrium, operacja unowoczesniona z resekcja macicy, przydatków, węzłów biodrowych i brzusznych i wyrostka robaczkowego, rak pierwotny, rokowania dobre, stan zaraz po operacji i póżniej - bardzo dobry, oblgatoryjnie naświetlania - wybrałam narazie tylko brachyterapię, na kikut macicy, do tamoxiffenu juz nie wróciłam

Lela2021 (offline)

Post #3

16-04-2022 - 15:47:46

okolice Wrocławia 

Ani, tą część forum minęły 2 lata, 5 lat, 10...też i ja najbardziej lubię. Czasem, jak przychodzi zwątpienie, czy uda mi się z tego raka wykaraskać, to też tam zaglądam. Przeczytałam je wzdłuż i wszerz.
Ani, to tu dopytam, jak tam po wizycie u lekarza odnośnie wyniku MR?

Amputacja metodą Maddena: NST G2 10 mm. ER:80% PR:80% Her-2(+2) -FISH dał wynik negatywny, ki67:2-15% węzły chłonne II i III piętra 0/12. po operacji Reseliego, Tamoksyfen. Po usunięciu "dołu" Aromek.

Ani (offline)

Post #4

16-04-2022 - 16:11:03

Poznań 

Lela odpisałam Ci w moim wątku MR piersi w "interpretacji wyników", tam zajrzyj.

Pierś lewa T1C (0,7x0,8x1,1) N1a (sn), G2, ER+ >95%, PR +>95% Her- (1+), Ki67 20%, mastektomia, radioterapia, tamoksifen + reseligo przez 7 miesięcy, obecnie Letrozol, Pierś prawa T1aN0M0 (2 mm) rak cewkowy, G1, ER 100%, PR 60%, HER -, KI67 1% mastektomia, Letrozol

Tomasz. (offline)

Post #5

08-05-2022 - 13:47:49

Pruszków 

Trudno mi się wypowiadać odnośnie porównań- na FB amazonki wstępu nie mam. Wstęp mają tam tylko 46XXduży uśmiech

Lela2021 (offline)

Post #6

08-05-2022 - 16:04:35

okolice Wrocławia 

Tomaszu, myślę, że dałbyś radę przekonać adminów FB i tam też pomagać, jeśli oczywiście chciałbyś. Spełniałbyś się tam świetnie, bo co dzień jest tam mnóstwo zapytań, co prawda mnóstwo odpowiedzi innych kobiet, ale Twojej wiedzy, to obawiam się, że nikt tam nie ma. Mnie pozwolono dołączyć do grupy RAK PIERSI-OSWOIĆ STRACH, jest tam mnóstwo zapytań o wyniki, o chemię, o wszystko, tak jak tutaj. Ja dzięki temu naszemu forum jestem leczona lepiej, niż gdybym tu nie zaglądała. Mogłam bardziej świadomie podejmować decyzje, do których mam prawo. Gdyby nie to forum ślepo bym musiała zaufać lekarzom, a oni nie zawsze leczą optymalnie. Co prawda leczą wg standardów, ale to nie znaczy, że jest to zawsze optymalne leczenie. Trzeba posiąść jaką taką wiedzę, żeby polemizować z lekarzami na temat opcji leczenia dostosowanej do danej osoby.
Oj tam na FB też byś się bardzo przydał, bo tam są te kobiety, które są wyznawczyniami FB, więc tutaj nie zajrzą, niestety. Jak czytam, o dwóch docinkach po operacji oszczędzającej, to jestem przerażona. Trzeba by kogoś takiego, jak Ty, kto by wytłumaczył, czy docinka, czy może już mastektomia byłaby wskazana, bo szkoda zdrowia i ryzyka nawrotu albo wręcz powiedzieć, że oszczędzająca to nieporozumienie i należy decydować się na mastektomię. Przy małych guzach rozumiem, że ktoś woli oszczędzającą, szczególnie jak jest młody, ale czasami oszczędzającą proponują przy dużych guzach, a potem dwie docinki. Masakra.
A tak w ogóle Twoje XY myślę, że nie jest przeszkodą, panowie też chorują na raka, a Ty między Bogiem, a prawdą możesz reprezentować na FB małżonkęwinking smiley, bo pomaganie masz w genach.

Amputacja metodą Maddena: NST G2 10 mm. ER:80% PR:80% Her-2(+2) -FISH dał wynik negatywny, ki67:2-15% węzły chłonne II i III piętra 0/12. po operacji Reseliego, Tamoksyfen. Po usunięciu "dołu" Aromek.

Tomasz. (offline)

Post #7

09-05-2022 - 21:12:29

Pruszków 

Ja się tam pod nikogo podszywał nie będę. duży uśmiech
Na FB często napisze (w gorącym ma się rozumieć wątku) osoba, która jeszcze nie pomyśli o tym, co pisze, a już enetrem wiadomość wysyła. Stąd, gdy są grupy liczne, to czasem kilkadziesiąt procent wątków można by usunąć. Bez zaburzenia obrazu sprawy. Są grupy, gdzie każde pytanie jest uznawane za pytanie retoryczne.
Jest róznie, tak jak i tu różnie bywa.
Tu jednak są warunki do ram porządkowych. Jest się czym podeprzeć- co ostatnio miało miejsce w moim komentarzu w wątku diagnostycznym z (m.in) krakersami w tle.
Tu dużą rolę odgrywa odpowiedzialność.
Forum przegląda dużo osób niezalogowanych. Nikt nie wie, jakie rozdziały przeglądają, jakie wątki je interesują. Ale gdy potrafią znaleźć potrzebne informacje to jest to w znacznym sensie sukces dla którego warto się udzielać. Na FB odcedzenie ziarna od plew dla osoby ze świeżo rozpoznanym rakiem moze być tak stresujace, że fora takie jak to ma mocne podstawy celowe. I tego się trzymam.
A co do tego Y-ka. Na 1 Forum pisywał amazonkowy Rodzynek, który jednak walkę przegrał. Jak widać ta choroba potrafi być śmiertelna- nie tylko u amazonek.

braja (offline)

Post #8

18-05-2022 - 04:49:14

No niestety, na FB grupy amazonek panom wstęp wzbrioniony! Nie da się tego obejść, ponieważ kobiety wstawiają tam czasem intymne fotki i zdecydowanie nie chciały żeby oglądali je mężczyźni. Dlatego dobrze że jeszcze się uchowały jakieś fora. Ale ledwie znalazłam ten wątek, w zalewie koreańskich i innych bzdur załamka

Tomasz. (offline)

Post #9

24-05-2022 - 13:35:16

Pruszków 

braja
No niestety, na FB grupy amazonek panom wstęp wzbrioniony! Nie da się tego obejść, ponieważ kobiety wstawiają tam czasem intymne fotki
Wszystko obejść się da. Wystarczy, że amazonka ma partnera lub męża. Nic nie trzeba kombinować- widoki "intymne" są mi znane osobiście. Poza tym na Pinterest jest mnóstwo zdjęć np. z rekonstrukcji i tatuażu. Nie warto się jednak nikomu pchać tam, gdzie kogoś nie chcą.

Lela2021 (offline)

Post #10

24-05-2022 - 18:19:37

okolice Wrocławia 

Tomaszu zapewniam Cię, że choć na FB panów nie chcą, to Twoja obecność byłaby na pewno pożądana-czytaj pomocna. No ale w gruncie rzeczy dziewczyny z FB równie dobrze mogą tutaj zajrzeć.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 473
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022