Stopień złośliwości, odstąpienie od ostatniej chemii przedoperacyjnej i brak oznaczenia HER2

Wysłane przez piotrwysocki 

piotrwysocki (offline)

Post #1

03-04-2012 - 13:49:32

 


We wrześniu 2011 zrobiono mi biopsję gruboigłową - carcinoma infiltrans. Obustronny rak piersi - lewa zaawansowana, dwa ogniska, największe 3cm. W piersi prawej podbrodawkowo ognisko 8mm. Nie napisano jaki dokładnie to rodzaj raka, nie określono stopnia złośliwości. Jednak wygląd lewej piersi był niepokojący - dołek.

Rak jest hormonozależny PR+++, ER++. Jeśli chodzi o HER do tej pory nie dostałam wyniku. Moja Pani onkolog na początku leczenia dzwoniła do laboratorium i prosiła o wykonanie oznaczenia tego receptora. Rozmawiałam z nią ostatnio i powiedziała mi, że wycinki pobrane przy biopsji są zbyt małe, aby zrobić badanie.

Leczenie rozpoczęłam od chemii - schemat AT (Taxotere + Adriamycyna). Wzięłam siedem cykli. Zaplanowano osiem. W ubiegłym tygodniu byłam na konsultacji. Chirurg stwierdził całkowitą regresję zmian. Operację zaplanowano na 15 maja w CO w Gliwicach.

- Czy określenie stopnia złośliwości ma znaczenie przy wyborze leczenia? Może w moim przypadku nie - gdyż sam wygląd piersi,usg oraz wiek wskazywały na konieczność agresywnego leczenia. Tak to rozumiem.

- Chirurg był za podaniem ósmej chemii, bo od podania ostatniej (siódmej) do operacji to okres 11 tygodni. Jednak moja pani doktor stwierdziła, że nie będą mnie więcej truć, tym bardziej, że mam mocne drętwienie palców rąk i nóg oraz bóle żołądka. Czy 11 tygodni to nie za długi okres czasu? To samo pytanie zadałam lekarce. Uspokoiła mnie, że nie i, że podadzą mi temoxifen. Czy drętwienie kończyn przechodzi? A może to można jakoś leczyć?

- Martwi mnie też brak wyniku HER. Czy z materiału operacyjnego po chemioterapii, jeśli nastąpiła regresja, można ustalić ten receptor? Jeśli nie, to czy istnieje jakiś inny sposób, żeby go oznaczyć?


czytaj więcej
Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty

Użytkownicy online

Gości: 619
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018