Leczenie raka piersi z ujemnymi receptorami hormonalnymi i dodatnim HER2

Wysłane przez piotrwysocki 

piotrwysocki (offline)

Post #1

25-08-2012 - 11:40:11

Mam 53 lata, jestem po operacji oszczędzającej z biopsją węzła wartowniczego. To mój wynik: makroskopowy: fragment miąższu sutka o wym. 6,5x6, 5x2, 3cm oznaczony nitkami, na przekrojach tkanka tłuszczowa oraz spoisty obszar nieregularnego kształtu barwy białej o wym. 1,8x1, 5x1,5cm w odległości 0,3cm od powięzi, w pozostałej części obecne pasma połyskliwej białej tkanki, pobrano pełne przekroje. Powięź oznaczono niebieskim tuszem. oA1, oA2, oB1, oB2, oC1, oC2, x, xA węzeł chłonny o średnicy 1,5 cm. W1A, w1B, C.M łącznie 10bloczków. Wynik mikroskopowy: BCT z pobraniem węzła wartowniczego.
1. Typ histopatologiczny: rak przewodowy naciekający,
2. Stopień złośliwości G2(3+2 +2), Ki67 10% (G2 to średnia złośliwość a Ki67<14% to mała,więc czy jedno nie wyklucza drugiego, jaką mam naprawdę?)
3. Największy wymiar komponentu naciekającego 2 cm.
4. Wieloogniskowość - nie.
5. Odsetek utkania raka in situ: CDIS,10%.
6. Marginesy chirurgiczne mikroskopowo: najwęższy dla raka inwazyjnego 0,3cm od strony powięzi, dla CDIS 0,2cm. 7. Liczba wszystkich węzłów chłonnych z przerzutami 1
8. Liczba wszystkich znalezionych węzłów chłonnych 1
9. Średnica największego przerzutu w węźle chłonnym 9mm.
10. Stan receptorów steridowych ER i PGR 0%.
11. Stan HER2 3+, podtyp HER2 dodatni nieluminalny
12. pTNM: pT1cN1(sn)
Bardzo proszę o interpretację i jakie według Pana powinnam mieć zastosowane leczenie, a może są dla mnie jakieś badania kliniczne? Dodam jeszcze, że na 24 sierpnia mam wyznaczony termin usunięcia węzłów chłonnych. Czy nie powinnam mieć też usuniętej piersi? Co Pan doktor o tym sądzi? I jeszcze jedno pytanie: czy nie za długo czekam na tę drugą operację przecież później znowu będę czekała na wynik, czy to nie przeciąga dalszego leczenia, czy to że mam HER2 3+ nie kwalifikuje mnie do szybkiej operacji, gdyż mogą się pojawić inne przerzuty. Jak Pan widzi moje szanse?

czytaj więcej