Operacja - kontynuacja pytania

Dr n. med. Robert Wiraszka (offline)

Post #1

03-01-2013 - 11:02:18

 


Mam 47 lat. Wykryto u mnie nowotwór piersi lewej. Jestem już po czwartym cyklu chemioterapii wg schematu FAC ,mam mieć jeszcze dwa cykle. Dodatkowo mam jeszcze torbiel na lewym jajniku i mięśniaki w macicy, która musi być operowana. Gdy byłam na trzecim cyklu polecono ustalić termin operacji po zakończeniu 6-tego cyklu, a którą mam ustaloną na 28 stycznia 2013 r. Teraz, gdy byłam na badaniu kontrolnym dowiedziałam się, że po chemioterapii będę miała prawdopodobnie radioterapię. W związku z tym mam pytanie, czy mogę ten zabieg przeprowadzić, czy są jakieś przeciwwskazania przeprowadzenia operacji między chemioterapią a radioterapią, czy raczej przełożyć zabieg na inny termin?

CZY OPERACJA MA DOTYCZYĆ NARZĄDU RODNEGO, CZY RAKA PIERSI? DLACZEGO MA PANI BYĆ NAPROMIENIANA, A NIE OPEROWANA (MASTEKTOMIA?). CHCIAŁBYM ZNAĆ ODPOWIEDŹ NA TE PYTANIA, ABY ODPOWIEDZIEĆ NA PANI WĄTPLIWOŚCI.
Mam mieć operację narządów rodnych, a co do radioterapii to nie wiem dlaczego nie będzie operacji, na kontroli stwierdzono, że operacja nie będzie potrzebna, że wystarczy radioterapia. Mam nadzieję, że te wyjaśnienia wystarczą, 15 stycznia mam mieć następną kontrolę, to wtedy dowiem się więcej, ale na początku stycznia muszę w szpitalu potwierdzić termin zabiegu.

czytaj więcej
Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty

Użytkownicy online

Gości: 803
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018