Rak piersi z przerzutami - kontynuacja pytania

Dr n. med. Robert Wiraszka (offline)

Post #1

10-03-2013 - 13:04:20

Pisałam do Pana Doktora ogólnie o stanie mojej Cioci. Ponieważ nie miałam szczegółowych informacji, nie dostałam odpowiedzi. Przedstawiam informację z przyjęcia do kliniki z zeszłego roku, poproszę o wyrażenie opinii czy jest jeszcze możliwość podjęcia prób poprawienia stanu pacjentki, przedłużenia życia. Jeżeli byłaby potrzebna szczegółowa informacja dotycząca przebiegu choroby, mogę napisać wszystko.

Rozpoznanie:
Rak piersi lewej. Stan po amputacji piersi (pT2N1M0) - 2001r. Stan po chemii (CMF) i hormonoterapii (TAM) uzupełniającej. Przerzuty do płuc, węzłów chłonnych śródpiersia i do kości. Stan po chemii (FAC). Stan po hormonoterapii (IA). Progresja. Dalsza progresja w trakcie chemii Paclitaxelem. Stan po chemii wg NF1. Dalsza progresja w trakcie hormonoterapii tamoxifenem. Progresja w trakcie chemioterapii Cisplatyną.

TK 11.2012
W obu płucach uwidoczniono kilkanaście okrągławych i owalnych ognisk przerzutowych o wymiarach do 24 mm, które powiększyły się w porównaniu do poprzedniego badania. Pojawiły się drobne pojedyncze ogniska przerzutowe, które były niewidoczne w badaniu poprzednim. W śródpiersiu kilka okrągłych węzłów chłonnych średnicy do 8 mm, których obraz nie zmienił się w sposób istotny. W obrębie kręgosłupa stwierdzono kilka obszarów sklerotycznych mogących odpowiadać przerzutom, których obraz nie zmienił się.

Przerzuty w kościach na razie się nie pogarszają, natomiast z płucami jest coraz gorzej. Ciocia ostatnio coraz więcej kaszle. Widać pogorszenie. Obecnie bierze Faslodex. Czekam na opinię i poproszę o szczerą odpowiedź dotyczącą rokowań. Może są jakieś leki nierefundowane, cokolwiek. Każda pomoc dla mnie się bardzo liczy. Gdyby były potrzebne dodatkowe informacje, dysponuję całą historią choroby.

czytaj więcej