Diagnostyka zmiany w płucu

dr n. med. Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld (offline)

Post #1

31-12-2013 - 22:53:18

Witam! Piszę do Państwa z prośbą o poradę. Sprawa dotyczy mojej mamy. W maju w badaniu USG wyszło, że w piersi jest guz oceniony w skali BIRADS na 5. W trakcie dalszej diagnostyki okazało się, że w płucu jest cień i w nadnerczu jest guz (jednak endokrynolog zapewnił, że to kwestia hormonalna). We wrześniu usunięto mamie lewą pierś oraz wycięto węzły chłonne (był widoczny przerzut na jednym węźle). W tym momencie moja mama jest po czwartej, ostatniej chemii (dexorubicinum). Pani doktor przepisała Tamoxifen (mimo tego, że w ankiecie wypisywanej przez moja mamę jest wyraźnie napisane, ze mama ma zaćmę oraz endometriozę) i w MARCU!!!! kazała się mamie zgłosić do poradni, żeby dać mamie skierowania na badania. Na każde pytanie "a co z płucem" moja mama jest zbywana, a temat jest pomijany. Przez okres brania chemii mama miała robioną tylko morfologię.
Nie proszę o dyskredytowanie lekarki, która prowadzi moja mamę. Być może wie co robi (choć w internecie znalazłam wiele niepochlebnych opinii na jej temat - głównie od wdów, co dodatkowo mnie przeraża). Proszę o radę co robić? Czy powinnyśmy zasięgnąć porady innego lekarza? Ewentualnie proszę mi napisać jak lekarz - ekspert współpracujący ze strona amazonki.net postąpiłby w przypadku mojej mamy. Boję się ogromnie, bo to moja mama. Tu nie chodzi o wybór farby do włosów czy wyrwanie zęba, a o życie najblizszej mi kobiety. Chcę wiedzieć co w tej sytuacji można zrobic, jakie istnieją opcje i jak przypadek mojej mamy potraktowałby inny lekarz.

czytaj więcej