Czy zastosowane leczenie jest wystarczające

dr n. med. Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld (offline)

Post #1

04-01-2014 - 18:50:27

Mam 31 lat. W październiku przeszłam operację oszczędzającą piersi lewej. Wyniki badania histopatologicznego różniły się nieco (konsultowałam w dwóch ośrodkach). Reasumując, Rak piersi lewej, stan po BCT+SNB, CSIA (pT1bN0M0 - przed biopsją gruboigłową rozmiar szacowano na ok 17 mm, jednak w trakcie biopsji zmiana uległa znacznemu zapadnięciu stąd w badaniu histopatologicznym rozmiar guza oceniany na 0,7 cm), G3, ER + 30%, PgR 0%, Her2 ujemny, Ki67 90% v 63,7% według innego laboratorium.
Dziesięć lat temu wykonywałam badanie mutacji BRCA1 (babcia chorowała na raka piersi, matka na raka jajnika), wynik był ujemny, jednak doszły mnie słuchy, że w tamtym czasie badania mutacji nie były kompletne.
W pierwszym ośrodku, w którym się konsultowałam zalecono sześć cykli TAC. Zdecydowałam się na leczenie bliżej miejsca zamieszkania i początkowo lekarze skłaniali się ku tej opcji, jednakże po konsultacji zespołowej zalecono cztery cykle AC. Jestem aktualnie przed trzecim cyklem.
Czy według Pani schemat jest wystarczający? Wiem, że jest jeszcze opcja podania czterech cykli taksanów, nie wiem czy się o to ubiegać i naciskać. Chemioterapię znoszę w miarę dobrze, po drugim cyklu pojawiła się neutropenia, która nieco odroczyła podanie trzeciego cyklu.

czytaj więcej