Czy powinnam przyjmować Zoladex lub Lucrin

dr n. med. Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld (offline)

Post #1

21-03-2014 - 17:28:43

Mam 42 lata. Wynik carcinoma ductale (of no special type) infiltrans, WHO grade 1. Nowotwór naciekający, częściowo cewkowy, bez ognisk martwicy. Nie są widoczne zatory naczyniowe z komórek raka (A). W otoczeniu widoczne zmiany rozrostowe o typie ductal carcinoma in situ. low grade, dochodzące do linii resekcji chirurgicznej (G). Minimalny margines resekcji 7 mm (A), pozostałe marginesy wolne od raka (B,F), pozostały miąższ piersi wykazuje zmiany odtłuszczeniowe i dysplastyczne oraz torbiel prostą (G,J). Węzły chłonne (K) hyperplasia reactiva lymphonodorum pT1cNOMX. Ekspresja receptorów ER dodatni (TS 7/8) odsetek komórek pozytywnych 70%, PR dodatni (TS 8/8) odsetek komórek pozytywnych 95%, HER2: 0, indeks Ki67: 6%, ilość preparatów/bloczków:17. Docięcie marginesu mam 23 kwietnia, 3 marca byłam u onkologia i dostałam tamoxifen.
Mam takie pytanie, czy powinnam dostać zastrzyk Lucrin lub Zoladex? Nie dostałam takiego zastrzyku, co dalej będzie z moją miesiączką? Dodam że miesiączki mam regularne. Mam nadzieję, że dobrze że jest już wprowadzone leczenie przed zabiegiem?

czytaj więcej