Czy leczenie jest prawidłowe

Wysłane przez Dr n. med. Maria Górnaś 

Dr n. med. Maria Górnaś (offline)

Post #1

03-08-2014 - 08:14:38

U mojej mamy (61 lat) zdiagnozowano właśnie raka piersi. Carcinoma infiltrans mammae, NS, GII, wg EE (3+2+1) [M-8500/3], rozpoznanie kliniczne ca mammae dex. dusp. meta ossium. E-kadheryna - dodatni, ESTR (3+) w około 80%, PROG obecny tylko w sporadycznych komórkach, Her -2 ujemny, Ki67 około40%
TK potwierdziła przerzuty do kości (kręgosłup, żebra, kość udowa). Węzły chłonne są czyste. Lekarz onkolog, który zajmuje się leczeniem mojej mamy zalecił zażywanie przez dwa miesiące Tamoxifen - EGIS, i tyle. Guz (jest niewielki) nie zostanie usunięty - podobno nie trzeba, bo może sam się cofnie. Czy to możliwe? Proszę o konsultację tej metody leczenia. Czy to wystarczy?
Prześledziłam wiele stron i wiele przypadków. Każda kobieta pisze, że miała operację, chemię i ewentualnie potem hormonoterapię przez 5 czy 10 lat. A u mojej mamy tylko ten jeden lek i tyle. Bardzo się martwię, ponieważ zanim mama trafiła do onkologa z wynikiem biopsji grubo igłowej, dwóch innych lekarzy na podstawie wyniku mammografii i tomografii komputerowej twierdziło, że operacja piersi będzie konieczna. Bardzo się martwię o mamę, nie wiem co robić, czy powinna iść do innego lekarza, czy zaufać temu? Będę wdzięczna za jakąkolwiek poradę, Jakie w ogóle są rokowania? Czy można zrobić coś jeszcze, żeby pomóc mamie wyjść z tego.

czytaj więcej