Jakie powinno być zastosowane leczenie

Wysłane przez Dr n. med. Maria Górnaś 

Dr n. med. Maria Górnaś (offline)

Post #1

14-08-2014 - 09:56:17

5 tygodni temu przeszłam operację tumurektomii, a 3 tyg temu radykalizacja czyli mastektomia + wycięcie węzłów. Guz G3 (mammary Invasive carc of no special type, ale na obrzeżach cechy DCIS), guz 2,3 cm obok satelita 0,5 cm, obecne zatory w naczyniach krwionośnych, PGR 7/8, ER 6/8, na 12 węzłów 2 zajęte bez przekroczenia torebki, Ki67 ok 30%, Her 2+. Wiem, że powinnam otrzymać chemię. Nie przesłano jednak mojej próbki w celu zrobienia FISH na czas i straciliśmy 2,5 tyg. (operację, jak na ironię w celu przyspieszenia procedury, robiłam prywatnie). Z tego co wiem na wyniki muszę czekać kolejne 2-3 tyg. Jestem w zawieszeniu, ponieważ chirurg onkolog twierdzi, że bez FISH nie zaordynują mi chemii.
Czy rzeczywiście ma to taki wpływ na wybór odpowiedniego schematu i koniecznie trzeba czekać?
Jaki jest optymalny termin przystąpienia do chemioterapii po operacji? Mi wychodzi, ze czekając na FISH wypadnie to 8 tyg. od 1 operacji i 6 tyg. od 2 operacji (mastektomii z wycięciem węzłów).
Mam 39 lat i 3 dzieci. Strasznie się martwię, czy to nie zmniejszy moich szans w walce z tą straszną chorobą.
Jak powinno wyglądać moje leczenie?
Czy mam realne szanse na pokonanie choroby?

czytaj więcej