Czy wymieniać ekspander na implant

dr n. med. Tadeusz Witwicki (offline)

Post #1

01-09-2014 - 09:10:17

Mastektomię lewostronną przeprowadzoną miałam w roku 2010 w lutym. W tym roku dokładnie w maju po czterech przeszczepach /fangraftingach/ własnego tłuszczu mam wszyty ekspander - Siltex Contour Profile Spectrum. Mam w związku z tym pytanie. Oczywiście decyzję podejmę sama, ale chcę poznać opinię specjalisty. To dla mnie bardzo ważne. Jestem bardzo zadowolona z efektu, który teraz jest i najchętniej bym nic już z tą piersią nie robiła jedynie poprawiła tą zdrową, powiększyła nieco. Mam tylko jedną bliznę w miejscu gdzie była stara blizna po mastektomii. Pierś jest nieco większa i to mnie też satysfakcjonuje. Dlatego te wszystkie plusy nasuwają moje pytanie. Czy mogę zostawić ten ekspander i nie wymieniać go teraz na silikon? Intuicja podpowiada mi, że nie powinnam się spieszyć. Może za kilka lat. Chciałabym też w przyszłości poprawić wygląd zdrowej piersi może wszczepiając silikon. Lekarz odwiódł mnie od pomysłu podnoszenia jej, ponieważ nie opada tak bardzo, ale w przyszłości być może trzeba będzie coś zrobić aby wyglądała lepiej.

Co Pan Doktor myśli o tym? Czy muszę wymieniać ekspander, czy mogę z nim żyć kilka lat, być może do końca? Nie chcę też dodatkowych blizn.
Jestem zdania: skoro rak zrobił z mojego życia piekło, dlaczego nie mam dać sobie szansy na poprawienie swojej urody i być bardziej zadowoloną z siebie kobietą, niż byłam przed mastektomią. Oczywiście nic za wszelka cenę, dlatego pytam o opinię.

czytaj więcej