Jak zmniejszyć objawy menopauzy

Wysłane przez Dr n. med. Maria Górnaś 

Dr n. med. Maria Górnaś (offline)

Post #1

14-10-2014 - 10:31:30

 


Mam 53 lata. W czerwcu 2011 r. przeszłam BCT piersi lewej. Usunięto guza 13mm (carcinoma lobulare HG invasivum) oraz 14 węzłów chłonnych. Marginesy oraz węzły wolne. Receptor estrogenowy (+), progesteronowy (-), HER2 (0). Radioterapia na obszar piersi wiązką fotonów o energii 6/15 MV do dawki 45Gy, na obszar loży guza 9 MeV do dawki 55Gy. Obecnie (od listopada 2011) jestem w trakcie hormonoterapii tamoxifenem. Wzięłam również 31 zastrzyków zoladexu. Tamoxifen powoduje szereg trudnych do zniesienia uciążliwości m.in. uderzenia gorąca śr. co 1 godz., zimne poty, bezsenność, drażliwość, permanentne uczucie nudności (wykonałam gastroskopię - wynik ok.), Okulista stwierdził zmętnienie rogówki i znaczne pogorszenie wzroku. Nie wspomnę o rosnącym endometrium.
Czy dla poprawy komfortu życia i zmniejszenia skutków ubocznych mogę posiłkować się zastosowaniem naturalnego progesteronu w kremie?



czytaj więcej
Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty

Użytkownicy online

Gości: 417
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022