Czy to może być rak

Wysłane przez Dr n. med. Maria Górnaś 

Dr n. med. Maria Górnaś (offline)

Post #1

20-10-2014 - 09:48:09

 


Rok temu moja mama zachorowała na raka piersi, przeszła mastektomię, Po wyniku histopatologicznym okazało się, że jest to rak przewodowy 4 cm, bez zajętych węzłów, stopień zaawansowania II i stopień złośliwości G3. Rak był wysoce hormonozależny (75% estrogenów i progesterony), typ luminalny A, Her2 (-), i nie posiadał tych "złych" genów.
W trzy miesiące po mastektomii w zdrowej piersi pojawiła się torbiel, potwierdzona biopsją. W czerwcu tego roku pojawiła się zmiana (bardzo blisko tamtej torbieli) wielkości mniej więcej 0,5 cm (5x6 mm). Lekarka uznała, że to torbiel. Kolejna kontrolna wizyta była we wrześniu, zmiana ta urosła do 1,5 cm (13x15 mm). Lekarka wówczas zleciła biopsję i mammografię nadal uważając, że to torbiel. Wynik mammografii - wśród zagęszczeń miąższowych zmiana ogniskowa 20 mm do dalej diagnostyki, skupisk mikrozwapnień złośliwych nie stwierdzam, birads 0. Mama pojechała na biopsję, podczas której lekarka do lekarki powiedziała: to jest duże, nie ściągnęłam płynu... Bardzo zaniepokoiło to mamę, a lekarka nic nie chciała wyjaśnić.
Moje pytanie brzmi: co to oznacza, że podczas biopsji cienkoigłowej nie został pobrany płyn? Wyklucza to torbiel i wskazuje na guza?
Co za zmiana może tak szybko rosnąć w ciągu 3 m-cy?
Czy to może być przerzut skoro mama miała czyste węzły i hormonozależnego raka i ogólnie dobre wyniki, dobrze rokujące?
Czy mógł się już rozwinąć drugi rak?
Bardzo proszę o odpowiedź, wyniki biopsji dopiero 7 listopada, a mama bardzo źle psychicznie to wszystko znosi....czytaj więcej
Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty

Użytkownicy online

Gości: 483
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022