Jakie dalsze leczenie

Wysłane przez Dr n. med. Maria Górnaś 

Dr n. med. Maria Górnaś (offline)

Post #1

25-10-2014 - 11:28:42

Kontynuacja pytania "Jakie dalsze leczenie" z 30 lipca 2014 r.

30 lipca dostałam od Pani odpowiedź na moje pytania, za co serdecznie dziękuję.
Chciałam napisać, że w związku z tymi zmianami na wątrobie moja lekarka prowadząca zleciła mi Paclitaxel - chemię tę otrzymuję raz w tygodniu. Jestem już po 10 wlewach. Po trzech miesiącach,czyli po dziewięciu wlewach zrobiono mi kontrolne badanie MRI i mój wynik nic a nic nie uległ zmianie czyli: W wątrobie mnogie ogniska o charakterze metastatycznym (łącznie kilkadziesiąt zmian), zmiana w seg. 6 - 13 mm (jak poprzednio), zmiana w seg.3 - 14 mm (jak poprzednio). Stan po cholecystektomii. Obraz dróg żółciowych, trzustki, śledziony, nerek, nadnerczy bez cech istotnej patologii. Torbiel 14 mm w nerce lewej. Powiększonych węzłów chłonnych w przestrzeni zaotrzewnowej nie uwidoczniono.
Proszę o krótką odpowiedz , czy jeśli zmiany nie pomniejszyły się (czy to za krótki okres leczenia?) to jest sens dalszego brania tej chemii, czy może to, że zmiany stanęły w miejscu to też skutek leczenia, czyli działanie tej chemii, tzn.,że ona działa? Nadmienię, że czuję się świetnie, wyniki mam super, jedynie mrowienie w stopach mi dokucza, ale i na to dostałam leki i jest po tygodniu ich brania znacznie lepiej.

czytaj więcej