Leczenie przerzutów raka piersi do wątroby

Wysłane przez Dr n. med. Maria Górnaś 

Dr n. med. Maria Górnaś (offline)

Post #1

20-02-2015 - 10:22:58

 


Mama ma 57 lat.
Wynik usg: "Piersi o utkaniu gruczołowo-tłuszczowym. W piersi prawej na godz 1 tuż przy otoczce brodawki obszar nieprawidłowych odbić tkankowych z ziarnistymi zwapnieniami, wielkości 25x27 mm. W piersi lewej zabrodawkowo nieregularny obszar hypoechogenny, lity, o wym. 40x40 mm; w KGW tej piersi pasmowate hypoechogenne struktury obrzęku m/zrazikami tk gruczołowej - zaleganie chłonki? Węzły chłonne dołów pachowych o pogrubiałej warstwie korowej. Obraz wymaga pilnej konsultacji onkologicznej"
Wynik biopsji gruboigłowej:
1. Carcinoma lobulare infiltrativum NG2 mammae, E-kadheryna /-/, ER: PS-5 IS-3 TS-8, PR: PS-0 IS-0 TS-0, Ki67: ok 20%, Her2 w toku
2. Carcinoma ductale infiltrativum mammae /NST/ G-2 Richardson - Bloom, E-kadheryna (+), ER: PS-4 IS-2 TS-6, PR: PS-2 IS-1 TS-3, Ki67: ok 10%, Her2 w toku.
Mama wstępnie została zakwalifikowana do amutacji obu piersi, gdyż po zrobieniu mammografii zmiany wyszły, jedna do 2,5 cm a druga do 3 cm, w tym wezły chłonne niepowiększone. Niestety później w usg jamy brzucha wyszły liczne (w opisie wyszczególnione cztery) zmiany ogniskowe w wątrobie o wymiarach największa ok 15 mm (nie mam przed sobą usg więc piszę mniej więcej).
Proszę mi powiedzieć co dalej? Czy to już koniec? Nie da się mamy wyleczyć? Chirurg powiedział, że nie będzie amputował w taim przypadku piersi, a onkolog, że by to zrobił. Co jest słuszne? Czy te zmiany na wątrobie mogły pojawić się w przeciągu miesiąca-dwóch? Czy mogła je spowodować biopsja gruboigłowa? Czy zmiany w wątrobie mogą się całkowicie cofnąć na dobre?
Bardzo proszę o jakąś radę. Chciałabym wiedzieć, że mama będzie miała dobrze dobrane leczenie, że wszystkie decyzje związane z nim będą słuszne.


czytaj więcej
Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty

Użytkownicy online

Gości: 286
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018