Interpretacja wyniku USG piersi

Wysłane przez Dr n. med. Maria Górnaś 

Dr n. med. Maria Górnaś (offline)

Post #1

25-03-2015 - 09:12:07

Mam33 lata, proszę o opinię. Jestem po 2 operacjach piersi prawej - zostały usunięte guzy łagodne. Dwa lata temu zmarła moja siostra starsza ode mnie o 2 lata, a moja najbliższa kuzynka ma usunięte obie piersi. Jestem obciążona genetycznie. Mam najnowsze badania i zostałam skierowana pilnie na onkologię. Jestem zapisana do Katowic na onkologię.

Najnowsze wyniki usg są:
Pierś prawa: w kwadracie dolnym zew. okołobrodawkowo płytko położona obecna owalna hypoechogeniczna zmiana wielkości ok. 7-6-5 mm, bez kodowania kolorem w badaniu dopplerowskim - obraz odpowiada zmianie typu adenofibroma - print2, obraz w pierwszej kolejności odpowiada bagatobiałkowej torbieli. W kwadracie górnym zew. okołobrodawkowo torbielka ok. 5 mm - print4. Poza tym bez zmian ogniskowych.
Pierś lewa: Obecne 2 drobne torbielki w kwadracie dolnym zew. wielkości 3 i 4 mm. Na godz.19 na granicy otoczki obecna miernie hypoechogeniczna owalna zmiana ok. 10-11-6.5 mm - print1 bez kodowania kolorem, obraz przemawia za zmianą typu adenofibroma - bez zmian ogniskowych.

czytaj więcej