Skolioza kręgosłupa

Wysłane przez Adam Iwański 

Adam Iwański (offline)

Post #1

05-06-2015 - 09:00:20

Mam 46 lat. Jestem pięć lat po mastektomii. Nie miałam chemioterapii, ale brałam tamoxifen i zoladeks. W 2011 r. usunięto mi jajniki i macicę. Od roku 2012 r. zaczęłam rekonstruować pierś lewą u dr Sirka w Bielsku- Białej. Najpierw przeszczepy własnego tłuszczu, teraz mam ekspander, który będzie mi dr Sirek wymieniać 25 czerwca br. na właściwy silikon. Na ostatnim zdjęciu rtg płuc, lekarz opisał, że wszystko w porządku poza niewielką prawostronną skoliozą (co to znaczy?). Planuję w maju iść do kręgarza i ustawić kręgosłup, bo czuję, że coś jest nie tak. Zawsze byłam sprawna, nadal jestem - ćwiczę, jeżdżę na rowerze, tańczę, ale widzę, że coś jest nie tak skoro pojawiła się skolioza. Dlatego proszę o podpowiedź, co mogę zrobić, żeby takiej skoliozy się pozbyć. I czy jest to możliwe? Nigdy nie miałam problemów z obrzękami ręki po mastektomii, bo ćwiczyłam. Teraz też chcę tylko nie wiem jak się za to zabrać, co ćwiczyć - pitales, jogę? Od czego zacząć? Dziś też się z badania dowiedziałam, że mam osteoporozę. Z wynikiem idę do mojej lekarki rodzinnej. Proszę mi podpowiedzieć, jak mogę sobie sama pomóc. Nie chcę bezczynnie siedzieć. Jeżeli to jest niewielka, jak to lekarz określił, skolioza prawostronna to może można ją skorygować? Proszę o odpowiedź . A osteoporoza to pewnie wynik leczenia po raku. Dlatego dalej będę pytać jak sobie pomóc . Być może zmieniając styl życia i dietę, póki jest czas na takie zmiany. Jestem gotowa na zmiany.

czytaj więcej