Skutki uboczne działania hormonoterapii

lek. med. Klaudiusz Czerniawski (offline)

Post #1

11-06-2015 - 09:46:16

 


Mam 53 lata. Obecnie jestem w trakcie hormonoterapii - lametta (od połowy lutego 2015, wcześniej tamoksyfen). Zauważyłam u siebie od pewnego czasu zaczerwienie twarzy, lekkie wypryski, szybciej się męczę, często miewam gorszy nastrój, jestem bardziej nerwowa. Miewam też uderzenia gorąca jednak są one już coraz słabsze. Ponadto mam znacznie podwyższone wyniki prób wątrobowych, co spowodowane jest wieloletnią kamicą pęcherzyka żółciowego. Wyniki udało się unormować na czas leczenia - chemia (3 x FEC, 3 x docetaksel) i radioterapia, jednak teraz przy hormonoterapii ich wartości znów są znacznie podwyższone - z tego powodu zmieniono tamoxifen na lamettę (ALAT i ASPAT ok. 250). Obecnie hepatolog przepisał mi lek ursopol, a następnie usunięcie woreczka żółciowego.
Mam cztery pytania:
1. Czy skutki uboczne wymienione przeze mnie wyżej można wiązać z przyjmowaniem letrozolu?
2. Czy bezpieczne jest dla mnie stosowanie leku Ursopol przy jednoczesnym stosowaniu lametty? Czy oba leki nie wchodzą ze sobą w interakcje?
3. Czy mogę bezpiecznie przyjmować sylimarol?
4. Czy w związku z dużą nerwowością i obniżonym nastorejem mogą przyjmować dostępne bez recepty suplementy/leki takie jak Melisa w tabletkach lub KALMS?


czytaj więcej
Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty

Użytkownicy online

Gości: 396
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022