Owrzodzenie piersi

Wysłane przez Dr n. med. Maria Górnaś 

Dr n. med. Maria Górnaś (offline)

Post #1

09-12-2015 - 09:09:57

U mojej siostry (33 lata) w ubiegłym roku zdiagnozowano raka piersi z przerzutami do kości. Przeszła do tego czasu chemioterapię i radioterapię. Prowadząca ją Pani doktor nie podjęła decyzji o amputacji piersi, ponieważ guz został późno wykryty i miał ok. 7 cm. Wtedy mówiono na nią "pacjentka nieoperacyjna".
Około miesiąc temu, przy wizycie w szpitalu, na którą stawia się raz w miesiącu w celu podania kwasu, zwróciła się z pewnym problemem. Chora pierś stała się bardzo owrzodzona i żadne maści ani leki nie pomagały, każda zmiana opatrunku to kolejne łzy i ból, gdyż wszystko odrywało się razem ze strupami i gazikami. Lekarka prowadząca załatwiła jej konsultację z samym profesorem, który po obejrzeniu piersi stwierdził, że podejmie się plastyki tej piersi z przeszczepem skóry z brzucha. Kiedy moja siostra trafiła już na oddział, następnego dnia miała mieć wykonywany ten zabieg. Nazajutrz przyszedł inny lekarz i oznajmił jej, że pierś będzie usunięta.
Czy to oznacza, że guz musiał się zmniejszyć? Czy dobrą decyzję podjęli lekarze ?
Dlaczego w takim razie nie miała tej operacji wcześniej?
Bardzo się boimy, że nie zapoznali się do końca z jej dokumentacją medyczną, że są przerzuty, a słyszałam, że przerzuty wykluczają odjęcie piersi.

czytaj więcej