Interpretacja przypadku

Wysłane przez Dr n. med. Maria Górnaś 

Dr n. med. Maria Górnaś (offline)

Post #1

12-12-2015 - 10:46:41

Mam 38 lat. Miesiąc, temu założono mi zieloną kartę z powodu dużego i bolesnego stwardnienia w piersi wielkości 4 cm, po badaniach okazało się, że to dysplazja, ale obok podczas badania usg pani doktor znalazła guzek z naciekiem, zrobiono mi biopsję cienkoiglową dysplazji i gruboigłową tego guzka. Dziś odebrałam wyniki.
WYNIK USG: sutki o budowie gruczołowo-tłuszczowej. Obustronnie w dolnych kwadrantach obszary obniżonej echogeniczności - raczej dysplastyczne. BIRADS 3 do kontroli usg za 6 i 12 miesięcy. Pojedyncze łagodne zwapnienia w SL. W kdz. SP guzek z wyraźnym unaczynieniem o wym. 7x4 mm. BIRADS 4A - do CB. Doły pachowe bez patologicznie powiększonych węzłów chłonnych.
WYNIK BIOPSJI DYSPLAZJI: CB guza piersi prawej. Dysplasia benigna (praecipue fibrosis) mammae. Kategoria B2.
WYNIK BIOPSJI GRUBOIGŁOWEJ GUZKA: CB guzka piersi prawej BIRADS 4a. Utkanie tłuszczowo-gruczołowe piersi z włóknistym podścieliskiem.
Dziś po miesięcznym oczekiwaniu na wyniki badań, pan doktor wręczył mi badania i powiedział tylko, że widzimy się za pół roku, a ja nie mam zielonego pojęcia co mi jest. Czy udać się gdzieś indziej na konsultacje? Czy ten guzek powinien być usunięty? Czy w ogóle powinnam podjąć jakieś leczenie?

czytaj więcej