Interpretacja przypadku

Wysłane przez Dr n. med. Maria Górnaś 

Dr n. med. Maria Górnaś (offline)

Post #1

06-06-2016 - 09:02:52

Mam pytanie i w miarę możliwości proszę o odpowiedź. Krótko przedstawię moją historię.
W 2010 roku guz piersi, przerzuty do węzłów i kości. Operacja oszczędzająca, radioterapia, Zometa, Femara.
Po roku pobranie wycinka z kości miednicy, odstawiono Femarę , od czerwca 2011 r. włączono Herceptin podawany do dzisiaj we wlewach co trzy tygodnie. W 2015 r. przerzuty w płucach, podano: Docetaxel, Perjeta, Herceptyna sześć wlewów co trzy tygodnie. W marcu 2016 r. pobrano biopsję (wycinek) z płuc i lekarz powiedział, że te przerzuty w płucach zmieniły się w nowotwór hormonozależny. Obecne leki to: Herceptyna, Perjeta , Zometa co trzy tygodnie i Letrozol tabletki. Diagonoza to: OSSAR UND PULMONAL METASTASIERTES MAMMAKARZINOM RECHTS ED 04/2010 (initial p T2, G2, pRO, L1, pN3a (23/40)M1. Pathologie: Stadium IV (initial Ostrogen - Receptor 9/12, Progesteron - Recepter 9/12, Proliferationsfraktion 5%, c-erbB2 - Score 3 (80%). Risiko Score: aktueller Receptorstatus : Ostregenrezeptor 70%. Progesteronreceptor 0%. Proliferationsfraktion 15%, c-erbB2 - Score 1+.
Mieszkam w Niemczech i tu się leczę. Moje pytanie: czy to możliwe, że zmiany w płucach mogły się przeobrazić w inny rodzaj nowotworu , czy były od początku innym rodzajem raka? Chemioterapię podano mi na podstawie tomografii, biopsję wykonano później, jak chemioterapia nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Zastanawiałam się, że gdyby zrobiono biopsję przed chemioterapią to może uniknęłabym Docetaxelu no i jednak pól roku straty w leczeniu.

czytaj więcej