Interpretacja wyniku USG piersi

Wysłane przez Dr n. med. Maria Górnaś 

Dr n. med. Maria Górnaś (offline)

Post #1

05-08-2016 - 09:36:30

 


Tydzień temu przez przypadek wyczulam guza w prawej piersi.
Byłam na USG piersi, oto wynik:
Gruczoł piersiowy prawy struktura gruczołów tłuszczowa, na godz.10. badalny guzek o śr. 1 cm ( 9.8x7.1). W badaniu USG zmiana o charakterze węzła chłonnego bez zaburzeń struktury z widocznym przepływem centralnym foto. Wyżej opisany obraz gruczołów piersiowych został zaliczony do kategorii Birads - usg 3. Zmian ogniskowych nie uwidoczniono. Dół pachowy nad i podobojczykowe - widoczne węzły chłonne bez zaburzeń struktury z widocznym przepływem centralnym bez cech adenopatii. Dół pachowy nad i podobojczykowe - wolne. Palpacyjne bez zmian.
Gruczoł piersiowy lewy struktura gruczołów tłuszczowa. Zmian ogniskowych nie uwidoczniono. Dół pachowy nad i podobojczykowe - widoczne węzły chłonne bez zaburzeń struktury z widocznym przepływem centralnym bez cech adenopatii. Dół pachowy nad i podobojczykowe wolne. Palpacyjnie bez zmian. Kontrola za 3 miesiące z dodatkową diagnostyką.


Potem poszłam do mojego ginekologia i on do końca nie był przekonany że to węzeł. Wyglądało mu to na coś zwapnionego.
Rok temu urodziłam córcię i karmiłam ją piersią krótko, bo miałam po 5-6 tygodniu zapalenie piersi i duży problem z brodawką, brałam antybiotyk. Ostatnio pod tą piersią użądlił mnie jakiś owad ale nie wiem co to było. Zaczerwienienie było około 5 cm i zeszło po 5 dniach. Robiłam również morfologię wszystkie wyniki w normie. CRP 2.20
Dużo biegam około 10 km dwa razy w tygodniu oraz noszę córeczkę, jej waga to ponad 12 kg.
Proszę o ocenę mojej sytuacji bo strasznie się denerwuje.


czytaj więcej
Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty

Użytkownicy online

Gości: 408
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022