Objawy uboczne leczenia Tamoxifenem

Wysłane przez Dr n. med. Maria Górnaś 

Dr n. med. Maria Górnaś (offline)

Post #1

23-08-2016 - 09:32:21

 


Jestem 2 lata po mastektomii. Leczenie: zoladex (wycofany po roku z powodu usunięcia macicy z przydatkami z powodu mięśniaków) i tamoxifen. Nieznacznie, ale systematycznie spada mi poziom leukocytów we krwi. Obecnie wynosi 4,08. Onkolog powiedział mi, że to z powodu przyjmowania tamoxifenu i że ten poziom może spaść do poziomu 2-3. I nie należy się tym przejmować.
Moje pytania:
1. Czy rzeczywiście się tym nie przejmować? Czy nie ma sposobu, aby (pomimo stosowania tamoxifenu) podnieść ten poziom. Kiedy (jaki jest min. poziom) należy się zaniepokoić?
2. Czy każda kobieta po stosowaniu w/w leków, czyli po wejściu w menopauzę powinna być pod opieką lekarza pod kątem ryzyka osteoporozy?


czytaj więcej
Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty

Użytkownicy online

Gości: 400
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022