Jakie powinno być zastosowane leczenie - cd.

Wysłane przez Dr n. med. Maria Górnaś 

Dr n. med. Maria Górnaś (offline)

Post #1

12-10-2016 - 09:57:28

 


Kontynuacja pytania "Jakie powinno być zastosowane leczenie - cd." z 31 sierpnia 2016 rObecnie jestem po 3 operacjach przeprowadzonych w Anglii wyszczególnionych poniżej:
- 15.07.2016 lumpektomia z wycięciem węzła wartowniczego (wycięty guz pT1b, bez przerzutów do węzłów chłonnych, DCIS obecne w marginesie)
- 19.08.2016 docięcie marginesów z powodu obecnego DCIS (DCIS obecne w marginesach posterior i superior)
- 16.09.2016 kolejna operacja docięcia marginesów (DCIS obecne nadal w marginesach posterior i superior)
Niestety podczas trzeciej operacji także nie udało się uzyskać czystych marginesów w związku z czym zostałam skierowana na chemioterapie, którą mam rozpocząć w przeciągu 3-4 tygodni. Chemia ma być podana w schemacie:
- 12 x Paclitaxel (Taxol) co tydzień wraz z hercyptyną podawaną co trzy tygodnie przez rok.
Po zakończeniu terapii Taxolem jest zaplanowana 4-tygodniowa przerwa na odzyskanie sił by potem przejść mastektomię z rekonstrukcją.
Proszę o rade, czy planowane leczenie jest właściwe w moim przypadku. Czy słuszna jest decyzja o przeprowadzeniu chemioterapii przed mastektomią? Czy powinnam rozważyć podwójną mastektomię?
Zostałam poinformowana przez lekarza prowadzącego, że proponowana chemia nie zniszczy komórek DCIS i muszę poddać się mastektomii.
Proszę wytłumaczyć dlaczego chemioterapia nie działa na DCIS? - przecież są to komórki rakowe.
Czy rozległy czas pomiędzy pierwszą operacją a rozpoczęciem chemioterapii może zwiększyć ryzyko utworzenia się przerzutów?
Chciałabym również zastosować leczenie alternatywne w postaci wlewów wysokich dawek witaminy C w połączeniu z ozonoterapią przed rozpoczęciem chemioterapii. A po jej zakończeniu chciałabym zastosować medyczny ojej z konopi indyjskich.
Proszę o opinię odnośnie wyżej wymienionych terapii alternatywnych.


czytaj więcej
Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty

Użytkownicy online

Gości: 431
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022