Interpretacja przypadku

Wysłane przez Dr n. med. Maria Górnaś 

Dr n. med. Maria Górnaś (offline)

Post #1

25-11-2016 - 10:15:56

 


Chciałabym prosić o konsultację wyników badań moich piersi.


USG:
Piersi o budowie gruczołowo-tłuszczowej. W obrębie sutka prawego na godz. 12. widoczna jest dość dobrze odgraniczona hipoechogeniczna zmiana ogniskowa opisana w badaniu poprzednim aktualnie o wymiarach 11x16x5 mm.
W obrębie sutka lewego na godzinie 10. widoczna jest bezechowa dobrze odgraniczona zmiana torbielowata z drobnymi zwapnieniami o wym. 7x3,5x6 mm - w pierwszej kolejności drobna torbiel. W obrębie dołów pachowych cech patologii nie stwierdza się.


BIOPSJA GRUBOIGŁOWA PIERSI PRAWEJ:
• Opis makroskopowy - fragmenty tkankowe o budowie tłuszczowo-włóknistej
• Rozpoznanie histopatologiczne - Laesio fibrosa


BIOPSJA CIENKOIGŁOWA PIERSI LEWEJ:
• Opis makroskopowy - Wycinek 3x2x1,5 cm na przekroju z szarym ogniskiem na brzegach. Wycinek o max. wym 2x1,8 cm
• Rozpoznanie histopatologiczne - Carcinoma invasivum necroticans NST with medullary feature G2, receptor estrogenowy (-) Allered 0, receptor progestronowy (-) Allerd 0, HER - 2 Negatywny (0), Ki67>50%


W prawej piersi stwierdzono tylko włókniaka do obserwacji. Od marca jego wielkość się nie zmieniła.
Jeśli chodzi o pierś lewą, zmiana pojawiła się w październiku tego roku. Zalecono jedynie kontrolne badanie USG za 3 miesiące i nie oświecono mnie co to za zmiana. Wydaje mi się to podejrzane z uwagi na to, że nagle do mnie dzwonili z poradni, żebym szybko przyszła na wizytę, bez kolejki, bez rejestracji bo coś jest nie tak, że złe wyniki. Natomiast na wizycie mówią, że jednak jest ok, z uwagi na brak pewności lekarz konsultował się z dwoma histopatologami i na razie nic nie trzeba robić a za 3 miesiące kontrolne USG mam zrobić. Lekarz, który mnie prowadzi to onkolog i chirurg.
Dopiero wczoraj wieczorem uzyskałam kopię wyniku biopsji i jak zobaczyłam opis zawierający słowo "carcinoma" to zaczęłam znowu się martwić, bo ten wyraz jednoznacznie kojarzy mi się w rakiem, reszty nie rozumiałam. W tym tygodniu nie uda mi się spotkać z lekarzem, chcę się dobrze przygotować do nastepnej wizyty, dlatego prosiłabym Panią Doktor o wyrażenie swojej opinii.


czytaj więcej
Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty

Użytkownicy online

Gości: 398
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022