Interpretacja wyniku PET

Wysłane przez Dr n. med. Maria Górnaś 

Dr n. med. Maria Górnaś (offline)

Post #1

19-01-2017 - 10:16:13

 


Proszę o wyjaśnienie uwag i wniosków po badaniu PET.
Głowa i szyja, klatka piersiowa, jama brzuszna, układ kostny - prawidłowy obraz metabolizmu glukozy. Układ kostny osteosklerotyczne zagęszczenie struktury w głowie prawej kości udowej i trzonie prawej kości biodrowej - prawdopodobnie wyspy kostne.
Uwagi - czynnościowa aktywacja tłuszczu brązowego, zwłaszcza w okolicy szyi, karku, nadłopatkowo, za mięśniami piersiowymi, w śródpiersiu okołonaczyniowo, w okolicy aorty zstępującej, przykręgosłupowo oraz aktywacja mięśnia pochyłego po stronie lewej.
Wnioski - badanie nie przemawia za obecnością procesu rozrostowego o wysokim metabolizmie glukozy w zakresie objętym obrazowaniem.

Dodam, że raka piersi lewej zdiagnozowano w 2008 r. Guz 2 cm, czyste węzły chłonne, przewodowo- zrazikowy, Her 2 na minusie.
Leczenie - mastektomia, chemia po operacji 6xFEC, 5 lat tamoxifen, usunięcie jajników i trzonu macicy, radioterapia z powodu braku marginesu zdrowych tkanek i brak możliwości jego uzyskania ze względu na lokalizację guza.
Proszę o informację na temat zmian w kościach bioder, czy mam wykonać dodatkowo scyntygrafię i co oznacza pojawienie cukru brązowego, i czy jego pojawienie nie zaburzyło obrazu badania. Czy zmiany te powinny budzić mój niepokój, czy powinnam podjąć jakieś działania w związku z tymi zmianami?


czytaj więcej
Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty

Użytkownicy online

Gości: 399
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022