Czy konieczne jest zażywanie Tamoxifenu

Wysłane przez Dr n. med. Maria Górnaś 

Dr n. med. Maria Górnaś (offline)

Post #1

04-03-2017 - 10:47:21

 


Mam 48 lat, jestem po usunięciu guza piersi. Wcześnie wykryty, 1 cm, wycięty z marginesem 10 mm, nieinwazyjny podobno (histological grade 1 (T1,P2,M1). Operacja wykonana była w Anglii, ponieważ tutaj mieszkam. Mam obecnie radioterapię i biorę tamoxifen 5 lat a już po stosowaniu 3 miesiące mam skutki uboczne, oprócz tycia wystąpiło krwawienie 10 dni przed okresem, przy tym ból głowy trzydniowy. Czy mogę zrezygnować z terapii sterydowej tym bardziej, że przed wykryciem guzka miałam problemy z nadmiernym przyrostem śluzówki (obfite miesiączki ze skrzepami i flaczkowata wydzielina tj. chyba endometrium fachowo), a podobno ten lek do tego się też przyczynia - taką informację otrzymałam na konsultacji w Polsce.
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy Tamoxifen może wywoływać bóle mięśni, rwanie ręki, bóle ramienia, czasami czuje też to samo w nodze po tej samej stronie.


czytaj więcej
Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty

Użytkownicy online

Gości: 440
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022