Interpretacja wyniku USG piersi

Wysłane przez Dr n. med. Maria Górnaś 

Dr n. med. Maria Górnaś (offline)

Post #1

26-10-2018 - 14:38:19

 


Mam 52 lata, półtora roku temu miałam ostatnią miesiączkę. Ponad miesiąc temu wyczułam guza w lewej piersi. Zrobiłam mammografię i usg. Badanie mammograficzne nie wykazało zmian podejrzanych.

Opis badania usg: Utkanie piersi gruczołowo-tłuszczowe. Pierś prawa, przewody wyprowadzające nieposzerzone. Nie wykazano zmian ogniskowych. Pierś lewa, przewody wyprowadzające nieposzerzone. Na godzinie 12. oraz 2 cienkościenne przestrzenie płynowe odpowiednio 8 x 8 mm i 20 x 13 mm, przy czym mniejsza zmiana z układającą się w poziom gęstą treścią, poza tym bezechowa, a większa jednorodna bezechowa, dobrze napięta. Obie bezprzepływowe w PDI - torbiele. Nie wykazano innych zmian ogniskowych w lewej piersi. W dołach pachowych nie wykazano patologicznie zmienionych, podejrzanych o obecność zmian przerzutowych węzłów chłonnych. Wnioski: BIRADS 2. Mastopahia cystica. Badania kontrolne za rok.
Dodam, że w rodzinie nikt nie chorował na raka, natomiast moja mama miała dużą torbiel na wardze sromowej oraz w głowie w móżdżku. Po badaniach histopatologicznych, cysty,torbiele.
Moje pytanie, czy mam udać się do onkologa na dodatkowe badania?


czytaj więcej
Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty

Użytkownicy online

Gości: 284
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022