Interpretacja przypadku

Wysłane przez Dr n. med. Maria Górnaś 

Dr n. med. Maria Górnaś (offline)

Post #1

26-10-2018 - 14:47:51

Ostatnie badanie USG piersi robiłam 6 lat temu, natomiast we wcześniejszych pojawiały się torbiele ale bardzo małe do 7 mm i były pojedyncze czyli jedna torbiel w jednej piersi. Od 6 lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Trochę zaniedbałam z powodu innych spraw zdrowotnych.
Wynik badania jest następujący: Sutki o budowie gruczołowo-tłuszczowej. W sutku lewym i w sutku prawym - liczne drobne średnicy najczęściej 5-10 mm torbiele - w sutku prawym - kilkadziesiąt, w lewym kilkanaście. Największe cysty - w sutku prawym 8-10 godzina, w odległości ok 10-40 mm - cysta 12 x 35 x 37 mm, sutek lewy - godzina 2-4, odległość ok 10-15 mm - cysta 12 x 8 x 12 mm. Doły pachowe i nadobojczykowe - nie stwierdzono patologicznych węzłów chłonnych BIRADS 2.
Zalecenia: Kontrola badania za 12 miesięcy. Widoczna niejednorodna tarczyca.
Mam również torbiel na wątrobie 13 mm, której nigdy nie miałam oraz rok temu zaczęła się historia z powiększonymi węzłami chłonnymi obwodowymi, które miałam powiększone a nie byłam od dłuższego czasu chora ani przeziębiona. W 2002 roku miałam usuwanego z lewej piersi włókniaka 2 cm.
Proszę mi powiedzieć czy mam się martwić obecnym badaniem USG? Chciałam zaznaczyć tylko, że prawa pierś podczas badania była bardzo bolesna jak również cały czas jest bolesna, mam kłucia i jest bardzo wrażliwy sutek w niej.
Bardzo proszę o zdanie eksperta

czytaj więcej