Duszności po niewielkim wysiłku

Wysłane przez Dr n. med. Maria Górnaś 

Dr n. med. Maria Górnaś (offline)

Post #1

30-03-2020 - 13:51:29

 


Mieszkam w UK, a szpital w którym się leczyłam został przekwalifikowany do walki z pandemią. Wizyta kontrolna została przełożona, więc jeśli to możliwe proszę o poradę.
20 dni temu ukończyłam radioterapię 15+3 boostery. 3 miesiące temu operacja oszczędzająca - lewa pierś. Biorę Tamoxifen od 3 miesięcy. Przez cała radioterapię nie miałam większych skutków ubocznych poza ogólnym zmęczeniem i bardzo niską wypornością płuc - to raczej zawdzięczam paleniu, które rzuciłam kiedy dowiedziałam się o raku. Poparzenia skóry wystąpiły właściwie dopiero po ostatnich zabiegach radioterapii - boosterach, a skóra zaczęła schodzić kilka dni temu. Niestety od kilku dni pojawiają się u mnie duszności po niewielkim wysiłku...typu szybszy spacer po lesie przez 30 min..., i ciągłej suchości w gardle. Większość czasu spędzam w domu z powodu pandemii, izolujemy się już od 15 dni - wychodzimy tylko w miejsca ustronne co także jest dla wszystkich stresujące.
Pytanie: czy to skutki radioterapii i jak temu zaradzić?


czytaj więcej
Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty

Użytkownicy online

Gości: 491
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018