Zabiegi dla pacjentów onkologicznych

Wysłane przez Dr n. med. Maria Górnaś 

Dr n. med. Maria Górnaś (offline)

Post #1

11-02-2021 - 16:22:08

Pani Doktor, jestem 2,5 roku po mastektomii radykalnej z usunięciem części węzłów. Rak inwazyjny NST G2, 7/16 węzłów z przerzutami raka. Przed operacją chemia 4 x AC i 12 x Paclitaxel. Kolejnym leczeniem było napromieniowanie uzupełniające, dawka 45Gy/t w dawkach po 2,25Gy/t 20 naświetlań, biorę Etruzil 2,5g.
Miałam 2 razy różę, mam obrzęk ręki/ obrzęk limfatyczny, jest podejrzenie cukrzycy (cukier powyżej 150 badany kilka razy), kłopoty z jelitami, stłuszczenie wątroby, TSH pow. 12 000 (przy Hashimoto). Dolegliwości namnażają się w błyskawicznym tempie, że trudno nad tym zapanować\n i prawidłowo leczyć zwłaszcza w czasie pandemii. Obecnie najbardziej dokuczają mi ostrogi piętowe potwierdzone na zdjęciu RTG i stąd moje pytanie.
Czy i z jakich zabiegów mogę skorzystać? Lekarz ortopeda nie chce nic przepisać bez zgody onkologa, teleporadę mam w czerwcu i nie mam szans na wcześniejsze spotkanie czy rozmowę. Mój ortopeda twierdzi, że przez 5 lat nie mogę skorzystać z żadnych zabiegów, nawet lasera, ultradźwięków, fali uderzeniowej jonoforezy. Czy zostaje mi tylko operacja?

czytaj więcej