Przestrzenie płynowe wokół implantu

Dr n.med. Daniel Maliszewski (offline)

Post #1

01-03-2021 - 11:20:29

We wrześniu 2015 r. miałam wykonaną mastektomię piersi lewej i limfadenektomię pachową.
1. W kwietniu 2018 miałam wykonane badanie PET, które m.in. wykazało, że: "wokół implantu rozlany, miernie wzmożony metabolizm 18F-FDG, SUV max 1,9, najpewniej o charakterze odczynowym" , z wnioskiem: do kontroli.
2. w marcu 2020 r. kolejna kontrola usg piersi wykazała widoczne pasma szer. ok. 0,5 cm zlewających się (?) przestrzeni płynowych.
3. ostatnia kontrola usg (luty br.) również wykazała, że wokół implantu widoczne są podłużne przestrzenie płynowe, w najszerszym miejscu mające ok. 2 cm, mogące być częściowo wynikiem odbić z implantu (?).
Prowadząca dr onkolog zasugerowała jeszcze rok temu, że powinnam sprawę skonsultować z chirurgiem, który mnie operował, ale przyznam, że z powodu koronawirusa odłożyłam wizytę.
Proszę o informację, czy mogę poczekać jeszcze kilka tygodni do czasu, kiedy się zaszczepię przeciw koronawirusowi. Nadmieniam, że na chwilę obecną nie mam żadnych dolegliwości z tym związanych.

czytaj więcej