profilaktyczna mastektomia

Wysłane przez maaja1121 

maaja1121 (offline)

Post #1

18-11-2021 - 13:36:20

Dzień dobry,
W jakim wieku przeprowadza się profilaktyczną mastektomie u osób bez mutacji genu brca1 i brca2?
Mam 28 lat w mojej rodzinie jest dużo przypadków nowotworów piersi. Babcia zmarła na nowotów piersi w wieku 48 lat, siostra babci również miała nowotór piersi. W 2011 roku moja mama zachorowała na nowotwór piersi (rak przewodowy, hormonozależny, mastektomia-chemioterapia-tamoxifen 5 lat).
Miesiąc temu wykryto u mamy nowotwór w drugiej piersi (z biopsji gruboigłowej określono, że jest to rak inwazyjny, typ zrazikowy, (1+1+3; G2). Badanie ograniczone skąpą ilością utkania nowotworu (1mm). Czekamy na operację i dalszą diagnozę oraz leczenie.

Jakie kroki powinnam podjąć, aby zadbać o własne zdrowie (badania usg wykonuje systematycznie co rok, badania genetyczne robiłyśmy z mamą w 2011 roku - brak mutacji)

Magdaaa (offline)

Post #2

18-11-2021 - 15:50:21

Maju, raczej bez stwierdzonej mutacji nikt zdrowej piersi nie usunie. Ze względu na dużą liczbę zachorowań w rodzinie wiem, że mozna przeprowadzić pogłębione bafania w sekwencji genów. Na twoim miejscu badania obrazowe robiłabym co pół roku. Zgłoś się (chyba, że już to zrobilas) do poradni chorób piersi to badania będą na NFZ

Ani (offline)

Post #3

18-11-2021 - 16:47:41

Poznań 

Maja odpisałam Ci w Twoim drugim wątku. Tam Ci opisałam wszystko. Jeśli chcesz być spokojna to zrób to badanie w sekwencji genów. Jeśli Twoja mama ma mutacje to mogła Ci przekazać. Wg mnie warto wydać pieniądze żeby mieć spokój

T1C (0,7x0,8x1,1) N1a (sn), G2, ER+ >95%, PR +>95% Her- (1+), Ki67 20%, mastektomia, radioterapia, tamoksifen + reseligo przez 7 miesięcy, obecnie Letrozol

Al_la (offline)

Post #4

23-11-2021 - 13:19:23

k/Warszawy 

Przy tak licznych zachorowaniach najprawdopodobniej mutacja BRCA występuje, tylko jest "ukryta" w sekwencji genów (ja tak miałam). Niestety, poradnie genetyczne wykonujące badania na NFZ nie badają sekwencji. A to jest ważne, bo wykrycie mutacji (jeśli ona rzeczywiście występuje) daje możliwość wykonania operacji profilaktycznych (piersi, jajniki i jajowody). Poza tym u osoby już chorej poszerza zakres leków, które mogą pomóc.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

Knk32dvx (offline)

Post #5

09-12-2021 - 21:41:12

czy to bezpłatne?
-
Praca w Holandii bez języka

andremariyo (offline)

Post #6

13-12-2021 - 07:09:01

The way to cancel amazon prime?
If you're some of people that are confronting technical glitches when using the the Amazon prime application and you would like to re install the program, then you've got to delete the principal one. The practice cancels amazon prime isn't really hard to carry out. Therefore, If You'd like to offset the amazon prime Log in membership, then You Have to follow the Guidelines which are provided below:
prime video.com/mytv
yahoo mail login
target gift card balance
amazon.com/us/code
amazon.com/us/code
amazon.com/us/code
play google com redeem
target.com/checkbalance
amazon.com/redeem check balance
amazon.com/redeem check balance
check walmart gift card balance
lowe's gift card balance
best buy gift card balance
amazon mytv
yahoo mail login
Spotify redeem
amazon.com/redeem
Amazon prime membership
paypal login
paypal login
paypal login
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 652
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022