Czy powinna być zastosowana hormonoterapia

Wysłane przez Dr n. med. Maria Górnaś 

Dr n. med. Maria Górnaś (offline)

Post #1

12-03-2022 - 10:33:19

Całe moje leczenie było prowadzone w uznaniu mnie za przypadek potrójnie ujemny (ER<5% uznano za znikome). Teraz padła sugestia, żebym rozważyła przeprowadzenie dodatkowej hormonoterapii Tamoxifenem. Jestem ,bo wcześniej nie było o tym mowy i jeden lekarz mówi, że by to odpuścił a drugi, że można to robić już od 1%.
Czy ta terapia może przynieść więcej korzyści niż skutków ubocznych? Czy warto skoro nie ma konkretnego. polecenia? Co robić?
Dodam, że mam 35 lat i jeszcze nie rodziłam, ale przed chemią udało mi się zamrozić zarodki - co z ciążą w takim wypadku? Czy można odstawić terapię na czas in vitro i jeśli tak to po jakim czasie? Czy przy odstawieniu hormonoterapii to jest w ogóle możliwe i jeśli tak to po jakim czasie? Lub czy nie podjęcie się leczenia i ewentualna ciąża pogarsza sytuację?
Rak piersi prawej cT3N1, ycT2N0M0 (NST G3, ER <5%, PR 0%, HER2/+1/, Ki67 - 90%). Genetyka rozszerzona - brak mutacji. Stan po chemioterapii indukcyjnej ACdd 4x, PXL i Carbo 12x - remisja częściowa. Podskórna amputacja piersi prawej z jednoczasową retropektoralną rekonstrukcją za pomocą implantu. Biopsja 3 węzłów wartowniczych - zajętych 0. Planowana radioterapia uzupełniająca rozszerzona techniką 3D/IMRT. Dawka: konwencjonalne 44-50Gy w 20-25 frakcjach.

czytaj więcej