Czy biopsja mammotomiczna zwiększa ryzyko rozsiewu choroby?

Dr n. med. Robert Wiraszka (offline)

Post #1

12-09-2011 - 12:16:25

W kwietniu 2011 zdiagnozowano u mnie po wcześniejszym usunięciu mammotomem Carcinoma ductale invazivum mammae G1 (wg Elstona 2+2=1), dodam , że doły pachowe obustronnie były bez zmian. Wcześniejszy wynik USG piersi wykazał zmianę litą o nierównych obrysach i wym.11x9mm oraz, że węzły chłonne dołów pachowych są również niepowiększone. Po badaniu USG z polecenia mojego ginekologa trafiłam szybko do lekarza ginekologa-położnika który zrobił biopsje cienkoigłową w szpitalu ginekologii operacyjnej, jej wynik-płaty komórek nabłonkowych bez cech atypii, skupiska komórek resorpcyjnych. Następnie lekarz polecił mi wykonać u siebie w gabinecie prywatnym mammografię gdzie wynik brzmiał: cienia guza skupisk złośliwych mikrozwapnień nie stwierdza się. Mammografie miałam wykonaną na początku maja natomiast biopsje mammotomiczną 6 dni po mammotomie dodam ,że przez tego samego lekarza. Po zwalającej z nóg diagnozie p. dr wydał mi wynik badania i poradził zgłosić się do onkologa.W szpitalu onkologicznym znalazłam się w pod koniec maja ale niestety w badaniu USG była już zmiana heteroechogenna 15x16,8 i powiększone, zmienione przerzutowo węzły chłonne wielkości do 31,6x18,6mm z poszerzonymi warstwami korowymi, także jeden z węzłów 22,4x17,9 o znacznie poszerzonej warstwie korowej i uciśniętej przemieszczonej na obwód wnęce.W tej chwili jestem po 4 podaniu chemii indukcyjnej AC (będę miała 6 przed operacją) znoszę je okrutnie psychicznie i fizycznie, mam 40 lat, nie pracuję ponieważ jestem na L4.Mam wrażenie, że moje leczenie byłoby o wiele łagodniejsze gdybym nie biopsja MTT. Proszę mi doradzić czy miałabym podstawę aby zwrócić się o odszkodowanie i gdzie musiałabym się ewentualnie zgłosić?

czytaj więcej