Ból i sztywność stawów przy przyjmowaniu inhibitorów aromatazy

Wysłane przez piotrwysocki 

piotrwysocki (offline)

Post #1

27-02-2012 - 12:18:15

 


Jestem po mastektomii (wrzesień 2010 roku - rak zrazikowy). Z uwagi na bardzo dobre wyniki receptorów [estrogenowe (+++), progesteronowe (+++), HER2: (0)ujemny zastosowano u mnie tylko kurację hormonalną (bez radioterapii i chemioterapii). W pierwszym okresie kuracji stosowałam tamoxyfen, ale z powodu powtarzających się polipów endometrialnych lekarz zmienił mi go na zolastrol. Stosuję go od około pół roku. Po mniej więcej miesiącu od rozpoczęcia kuracji zaczęły mnie boleć stawy dłoni i stóp. Zmiany te coraz bardziej się nasilają. Coraz trudniej jest mi wykonywać proste czynności. W ulotce do leku wyczytałam, że często jako działanie uboczne zorastrolu może wystąpić ból i sztywność stawów. Jeżeli wystąpił u mnie ten przypadek, to czym on może skutkować i czy nie trzeba będzie znów zmienić leku? W styczniu miałam wykonane badania pod kątem ewentualnego reumatyzmu lub osteoporozy ale wykluczyły one obydwa schorzenia.


czytaj więcej
Nie możesz pisać w tym wątku ponieważ został on zamknięty

Użytkownicy online

Gości: 371
Największa liczba gości online: 14207 dnia 25-04-2022