Ile światła, ile cienia?...

Wysłane przez mgiełka 

mgiełka (offline)

Post #1

30-10-2018 - 23:50:40

Radom 

Forumowe S.O.S. -> POMOC i WSPARCIE chce wzmocnić powiew optymizmu, którego przecież wśród nas – osób powiązanych z rakiem piersi – nie brakuje, a który tak bardzo jest wszystkim potrzebny. Dajemy możliwość swobodnej, szczerej wypowiedzi poprzez słowo pisane.

Ile światła, ile cienia?...

Podsuńmy naszej wyobraźni taki obrazek: siedzimy na ławeczce w parku ustawionej tak szczęśliwie, że z przyjemnością korzystamy z ciepłych promieni wiosennego słońca. Nagle podjeżdża ciężki sprzęt ze zwyżką i robotnicy zabierają się za porządkowanie drzewostanu. Oczywiście wysięgnik rzuca cień – prosto na nas. Co robimy? Przesuwamy się w bok, by odsunąć się od linii cienia, a słońcu umożliwić dotarcie do nas. Albo szukamy wzrokiem w pobliżu innej ławeczki i przesiadamy się na nią. Możemy też pozostać w cieniu, poczekać aż samochód sam odjedzie. Tak czy inaczej – mamy wybór.
Podobnie jest z pojawieniem się w naszym życiu raka. Przez jakiś czas jest niczym ten samochód – zasłania cały świat i blokuje zbawienne promienie słońca. Tym jednak różni się od samochodu, że ten pierwszy odjedzie i tylko czasem chmurkę spalin zostawi za sobą, która zresztą szybko rozejdzie się w powietrzu, zniknie, a rak, choć wyrzucony z organizmu poprzez leczenie, zostawi po sobie cień.
Mamy życie po raku, mamy cień – gdzie nasz wybór? Mamy i wybór: to od nas zależy jak długo będziemy przebywać w pełnym cieniu - na ile odsuniemy się w bok, na jak długo, jak daleko, ile światła wpuścimy do naszego życia, na ile zmniejszymy siłę cienia.

Ile światła, ile cienia?... – to tytuł przedsięwzięcia, którego celem jest zgromadzenie opisów naszych doświadczeń. Chcemy poprzez to pokazać jakość naszego życia po przejściu choroby nowotworowej. Chcemy pokazać, że rak nie blokuje nam tak mocno życia, jak się to wydaje dużej części społeczeństwa. Do udziału zapraszamy każdego, kto ma coś do powiedzenia w tym temacie – zarówno będących po leczeniu czy aktualnie leczących się, jak i np. kogoś z rodziny, kto także odczuł wpływ raka na własne życie. Ile światła wpuściłam/wpuściłem w moje nowe życie? Co mi utrudnia odsunięcie się z mroku cienia? Jak dużo w to włożyłam własnej energii, a na ile pomogło mi w tym otoczenie? Odpowiedzi na te pytania stanowią sedno naszego tematu. Pozapisujcie je w dowolnej formie (zdolności literackie nie są konieczne, nie będziemy oceniać sposobu pisania) i przyślijcie na adres forumowe.sos.pomoc@gmail.com lub w prywatnej wiadomości przez forumową pocztę (PW ślijcie pod nick mgiełka).

Nadesłane nam teksty opublikujemy na stronie [amazonki.net] Ale to nie jest jedyna nagroda za poświęcony czas i pracę nad tekstem – będzie także nagroda rzeczowa! Zostanie ona wylosowana, a samo losowanie zostanie przeprowadzone na wizji – czyli nagramy filmik i go udostępnimy, aby był podgląd w przebiegu losowania. Co będzie nagrodą? Książka! Książka o tytule „Niezwykłe Dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń” autorstwa Agnieszki Witkowicz-Matolicz. Podpowiadamy, że na forum można już poczytać i posłuchać trochę o tej książce i o jej autorce [amazonki.net]

I jeszcze jedna istotna kwestia – ile na to mamy czasu. Czy smutny listopad ma szansę stać się mniej smutnym, gdy zasiądziemy do pisania? I grudzień, zanim zaczniemy dekorować pierniki i myśleć tylko o Bożym Narodzeniu? Czas na nadsyłanie prac ustalamy więc do 31 grudnia 2018r. a losowanie nagrody odbędzie się 05 stycznia 2019r. Ktoś będzie miał szansę rozpocząć nowy rok z prezentem w postaci wartościowej książki!

Podsumowanie:
1. Tytuł – „Ile światła, ile cienia?...”
2. Temat – odpowiedz na pytanie: ile światła wpuściłam/wpuściłem w moje nowe życie?
3. Forma prac – dowolna i bez ograniczeń w długości tekstu
4. Termin nadsyłania tekstów – do 31 grudnia 2018r.
5. Gdzie przesłać tekst? – forumowe.sos.pomoc@gmail.com albo poczta forumowa (adresat: mgiełka)
6. Nagroda – książka pt. „Niezwykłe Dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń” autorstwa Agnieszki Witkowicz – Matolicz. Dodatkowo opublikowanie wszystkich tekstów na [amazonki.net]
7. Nadesłanie testu jest jednoznaczne z oświadczeniem, że tekst jest własny oraz z wyrażeniem zgody na jego publikację

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału! uśmiech


Z amazonki.net od 2006 roku.

dziubas (offline)

Post #2

27-11-2018 - 22:25:56

Gdańsk 

duży uśmiechbrawo wpaniały pomysł!!! serce
dlaczego tego wczesniej nie wyczaiłam?myśli wiadomo! miałam doła!tak dzis baner zaswiecil mi doslownie przed oczami! chichot to znak!oczko napisze! forumowicz choc czasu mam mało w zwiazku z wyjazdem! bezradny SPRÓBUJĘ!!! bede pisac codziennie po małym kawałku!przewraca_oczyZmieniany 8 raz(y). Ostatnia zmiana 27-11-2018 - 22:36:40 przez dziubas.

mgiełka (offline)

Post #3

01-12-2018 - 01:55:44

Radom 

Super, Dziubasku! Wierzę, że znajdziesz czas na pisanie serce Już się nie mogę doczekać... duży uśmiech

Czekamy, czekamy na Wasze prace...

Piszecie?... myśli


Z amazonki.net od 2006 roku.

dziubas (offline)

Post #4

01-12-2018 - 15:36:36

Gdańsk 

juz w brudnopisie zaczełam pisacchichotforumowicz mam napisane dwa akapity pierwszy sprzed 8 lat i drugi p chwili obecnej, fajnie, e nie musze martwic sie o forme literacka! jak juz bedzie powiedzmy 29 grudnia zaczne robic tzw korektę redaktorska przed "wydrukiem i po tym moge wysyłac -forma smam na kon cu sie wykrystalizuje!takthe finger smileymgiełka (offline)

Post #5

05-01-2019 - 17:30:09

Radom 

Z uwagi na fakt, iż spłynęła zbyt mała ilość prac, by można było przeprowadzić losowanie nagrody, czas konkursu zostaje wydłużony do dnia 16 lutego 2019 roku.
Dziękujemy za nadesłane prace uśmiech


Z amazonki.net od 2006 roku.

goja66 (offline)

Post #6

09-01-2019 - 20:41:26

Ozorków 

Cytuj
mgiełka
Z uwagi na fakt, iż spłynęła zbyt mała ilość prac, by można było przeprowadzić losowanie nagrody, czas konkursu zostaje wydłużony do dnia 16 lutego 2019 roku.
Dziękujemy za nadesłane prace uśmiech
Ufff...zdążę...chichot
NST Gx po chemioterapii ypT3N3
Er- 30% ,Pr-0 , HER2-0 , Ki67-18-20%
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 311
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018