Konkurs "Idzie wiosna" głosowanie

Wysłane przez Szpaku 

Gawron2 (offline)

Post #1

06-05-2011 - 09:01:25

.. pamiętam i głosuję .... jeszcze kilka dni i wszystko będzie wiadome ... kto będzie tym szczęściarzem myśli

mag_dag (offline)

Post #2

12-05-2011 - 21:06:35

Sosnowiec 

"Na wiosnę jak co roku miliony amatorów fotografii wychodzą z domu by powtarzać wciąż te same, nudne ujęcia […] Zapytani, po co to robią, zwykle nie potrafią wskazać powodu” - Andreas Feininger

my mieliśmy powód - Szpaku ogłosił konkurs oczko

już dawno obiecałam napisać coś o fotkach, a teraz to już ostatnia chwila, bo jutro wyjeżdżam, a potem zaraz koniec głosowania

na pewno nikomu już nic nie zasugeruję, bo każdy już swoje ulubione fotki ma i na nie głosował, a nie wiedząc, kto jest autorem jakiej fotki - nie będę posądzona o stronniczość czy złe zamiary oczko
czy o to, że chwalę zdjęcie, bo zrobił je ktoś, kogo lubię

będę szczera - fotki biorące temat "wprost" czyli kwitnące gałązki czy kwiatki - odrzucam w pierwszym oglądaniu, choć i wśród nich są takie z pomysłem, bo konkurs ma tytuł "idzie wiosna" czyli daje szerokie pole do popisu,
gdyby miał tytuł "fotografia kwiatów" to co innego oczko

zachwycają mnie natomiast fotki z pomysłem chichot

moim faworytem jest zdjęcie Babci w sadzie, widać, że zrobione raczej ubiegłej wiosny, bo mocno już kwitnie wszystko w tle, ale to nie ma znaczenia - być może właśnie zostało odnalezione na nasz konkurs!
gdyby to był zwykły portret Babci, to byłaby to fotka taka_sobie - ale z tymi kwitnącymi drzewami z tyłu i do tego z tytułem konkursu "idzie wiosna" - ta fotka zrobiła na mnie wrażenie i to duże!

bo Babcia już raczej w jesieni życia ale wiosna idzie na tej fotografii całą mocą! która to już dla niej? - chce się zapytać - jakie były poprzednie? czy ta cieszy ją jak inne? a może właśnie najbardziej?
ten kontrast tematu i obrazu (z jednej strony Babcia - czyli starość, z drugiej kwitnące drzewa - młodość) jest mocny i wiele mówi

napiszę o jeszcze jednym konkursowym zdjęciu - podoba mi się ono tak "w ogóle" - to zdjęcie numer 13
ma super kadr i kompozycję, ma nastrój, można sobie, idąc za tytułem konkursu, dokombinować, że ta woda to wiosenne roztopy czy jakaś wiosennie wylana rzeka, a dopiero przy bliższym wejrzeniu widać w tle cmentarz - takie osobliwe "memento mori"
podobasie! nastrojem i wymową

niebawem dowiemy się która fotka wygrała,
zachęcam do pisania swoich opinii zanim poznamy autorów oczko

Gdyby mi coś przyszło do głowy, niech zaczeka. (Dominik Opolski)

-----><-----

----------------------------------------------------------

akzseinga74 (offline)

Post #3

15-05-2011 - 15:02:07

Mag_dag ja nie umiem opisywać tak jak Ty - zresztą Ty zrobiłaś to dokładnie - dla mnie fotka z babcią i kwitnącym sadem od razu wpadła w oko

Marianna08 (offline)

Post #4

16-05-2011 - 12:14:06

Kraków 

Mnie najbardziej podoba się zdjęcie nr 3.
To zdjęcie jest bardzo na temat "Idzie wiosna".
Listki na nim są zielone taką najświeższą ,
pierwszą wiosenną delikatną zielenią i zapowiadają,
że już wkrótce ta zieleń wybuchnie wszędzie wokół.

Nie martw się o jutro. Nigdy nie wiesz, co Cię spotka dziś...

madzia_61 (offline)

Post #5

16-05-2011 - 12:35:49

Moi faworyci to zdjecia 13,22,3 śmiech,13 takie tajemnicze ale może obraz nie jednoznacznie wiosenny ale właśnie takie pierwsze oznaki wiosny mi sie kojarzą ,22 tez podobnie ale widać już roślinki i ptaki budzące się do życia ,a 3 też pierwsze oznaki a te takie zieloniutkie listki cudne a dali jeszcze smutno ,wiosna to przyroda i zgodnie z tematem konkursu "Idzie wiosna " tak ja to widzę .

Baba Jaga (offline)

Post #6

17-05-2011 - 12:02:39

Jagolandia 

Moje uznanie dla fotografii 12 i 13.
Że nie powielam odczuć Mag zaświadczyć mogą Alutka, Kris i Gawron z którymi zrobiłyśmy konferencję skypową, gdzie obsmarowałyśmy każde zdjęcie po kolei. Mój faworyt to 12, a o ile dobrze pamiętam, to pozostałych 13.
Konferencja miała miejsce na drugi dzień po opublikowaniu prac.
Czekam na wynik konkursu z niecierpliwością uśmiech
Pomysł na konkursy fotograficzne godny powielania.

Al_la (offline)

Post #7

17-05-2011 - 13:21:01

k/Warszawy 

Prawdę mówi duży uśmiech
Mój faworyt to 13.
Ale podobają mi się jeszcze 12 i 21.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

metka (offline)

Post #8

18-05-2011 - 14:06:21

i jak? i jak? smiling bouncing smiley

"Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)

Pilot_613 (offline)

Post #9

18-05-2011 - 14:12:27

Wawa 

Szpaku chyba musi z 'fabryki' wrócić winking smiley. Ale fakt... ciekawość jesssssssstttt ...dość spora ;P.

"Kto chce, szuka sposobu. Kto nie chce, szuka powodu. Amen." :-)

Pesymista: ...nie noo... gorzej to już nie może być...
Optymista: ależ może!..
... ;-P

Al_la (offline)

Post #10

18-05-2011 - 14:18:06

k/Warszawy 

Pytałam Szpaka. Wyniki będą wieczorem.

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

metka (offline)

Post #11

18-05-2011 - 14:40:34

dooooopieeeeeroooo? płacze bezradny załamka

buzki Allu, dzięki za info

"Spieprzaj, dziadu!" (L.K.)
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 357
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018