Ella

Wysłane przez mgiełka 

mgiełka (offline)

Post #1

18-08-2018 - 22:29:55

Radom 

...„A przecież nie cały umieram,
to co we mnie niezniszczalne trwa!
”…
Jan Paweł II
Tryptyk Rzymski str. 24

…”Człowiek żyje prawdziwie ludzkim życiem dzięki kulturze. Kultura jest tym przez co człowiek jako człowiek staje się bardziej człowiekiem: bardziej jest”…
Jan Paweł II
Pamięć i tożsamość str. 89

Nasza Ella... Elżbieta Kuczyńska - zapisała się w naszych sercach piękną kartą swojej historii, poprzez swoją otwartość dzieliła się z nami ciepłem własnego serca, serdecznością, zawsze postawioną w gotowości chęcią pomocy, życzliwością dla każdego. Trudno jest pisać te słowa mając świadomość, że Ela już nie doda więcej ani jednego słowa, nie rozsypią się wokół diamenty Jej głosu mówione, śpiewane z mocą, z przesłaniem....

Kochana Elu... te serca nasze dzisiaj mówią do Ciebie: Dziękuję! Za pozostawione w nas wspomnienia, za nagrania, za dzielenie się z nami sobą...

Tutaj, w zaciszu tego forumowego kącika, możemy nadal spotykać Ellę... W tym miejscu zgromadzone będą wszystkie dostępne nam nagrania, które przybliżą osobę Eli Kuczyńskiej, pozwolą zapoznać się z Nią tym, którzy niedawno dołączyli do naszego forum lub w przyszłości tutaj przybędą.

"Moja historia" Ella część I
Archiwalne nagranie programu "Moja Historia" Gościem była Elżbieta Kuczyńska "Ella" -część I. Audycje w Radiu Pozytyw prowadziła Sara.
[amazonki.net]

"Moja historia" Ella część II
Archiwalne nagranie programu "Moja Historia" Gościem była Elżbieta Kuczyńska "Ella" -część II. Audycje w Radiu Pozytyw prowadziła Sara
[amazonki.net]

Twórczość-muzyka Elżbieta Kuczyńska:

Festiwal Piosenki Radzieckiej Zielona Góra 1974 Śpiewa Elżbieta Kuczyńska - Ella
[amazonki.net]

KMT Lamus PIEKŁO I RAJ cz. 1
[amazonki.net]

KMT Lamus PIEKŁO I RAJ cz. 2
[amazonki.net]

KMT Lamus PIEKŁO I RAJ cz. 3
[amazonki.net]

Urodziny Kamienicy koncert cz.3 KMT Lamus
[amazonki.net]

Fragment koncertu z okazji 40 LAT Towarzystwa Miłośników Barlinka - w duecie z Anatolem Wierzchowskim
[amazonki.net]

Fragment Recitalu w Klubie Lamus
[amazonki.net]

Fragment koncertu z okazji 40 LAT MTB
[amazonki.net]

"Muzyka Podszyta Poezją":
Autorką audycji, jest Ella, zaprezentowała piosenki, które w sobie zawierają poezję. Przybliżyła też warstwę tekstową utworów z innych obszarów językowych. Poezja może kryć się wszędzie - w tekście, ale i w nastroju. Tak więc muzyka przedstawiana przez Ellę jest bardzo różnorodna; począwszy od piosenki poetyckiej, poprzez blues, rock, na stylu underground skończywszy.

MUZYKA PODSZYTA POEZJĄ odc.1
- Bob Dylan -
(audycja z 25.02.2011) [megadrive.pl]

MUZYKA PODSZYTA POEZJĄ odc.2
- Ogólnopolska Giełda Studenckiej Piosenki Turystycznej w Szklarkiej Porębie -
(audycja z 11.03.2011) [megadrive.pl]

MUZYKA PODSZYTA POEZJĄ odc.3
- Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów ( SMAK ) w Myśliborzu - [megadrive.pl]

MUZYKA PODSZYTA POEZJĄ odc.4
- Piotr Bukartyk - [megadrive.pl]

MUZYKA PODSZYTA POEZJĄ odc.5
- Święta Wielkanocne -
- piosenki religijne - [megadrive.pl]

MUZYKA PODSZYTA POEZJĄ odc.6
- Celtic Woman -
- muzyka celtycka - [megadrive.pl]

MUZYKA PODSZYTA POEZJĄ odc.7
- Jim Morrison / The Doors - [megadrive.pl]

MUZYKA PODSZYTA POEZJĄ odc.8
- Africa - [megadrive.pl]

MUZYKA PODSZYTA POEZJĄ ODC.9
- Poezja Ewy Lipskiej - [megadrive.pl]

MUZYKA PODSZYTA POEZJĄ ODC.10
- Nadzieja - [megadrive.pl]

MUZYKA PODSZYTA POEZJĄ ODC.11
- Dikanda - [megadrive.pl]

MUZYKA PODSZYTA POEZJĄ ODC.12
- Jacek Kleyff - [megadrive.pl]

MUZYKA PODSZYTA POEZJĄ ODC.13
- Papusza i Cyganie - [megadrive.pl]

MUZYKA PODSZYTA POEZJĄ ODC.14
- Przeboje Musicalowe - [megadrive.pl]

MUZYKA PODSZYTA POEZJĄ ODC.15
- Astor Piazzolla - [megadrive.pl]

MUZYKA PODSZYTA POEZJĄ ODC.16
- DDT (zespół rosyjski) - [megadrive.pl]

MUZYKA PODSZYTA POEZJĄ ODC.17
- N.R.M. ( Niepodległa Republika Marzeń) - [megadrive.pl]

MUZYKA PODSZYTA POEZJĄ ODC.18
- Wysocki Maleńczuka - [megadrive.pl]

MUZYKA PODSZYTA POEZJĄ ODC.19
- Żanna Biczewska - [megadrive.pl]

MUZYKA PODSZYTA POEZJĄ ODC.20
- Justyna Steczkowska "Alkimja" - [megadrive.pl]

MUZYKA PODSZYTA POEZJĄ ODC.21
- Tom Waits - [megadrive.pl]

MUZYKA PODSZYTA POEZJĄ ODC.22
- Joan Baez-ballady - [megadrive.pl]

MUZYKA PODSZYTA POEZJĄ ODC.23
- Powrót do przeszłości / tłumaczenie tekstów - [megadrive.pl]

MUZYKA PODSZYTA POEZJĄ ODC.24
- Lata 80, lata 90 / tłumaczenie tekstów - [megadrive.pl]

MUZYKA PODSZYTA POEZJĄ ODC.25
- Iwona Loranc - [megadrive.pl]

MUZYKA PODSZYTA POEZJĄ ODC.26
- Wisława Szymborska - [megadrive.pl]

MUZYKA PODSZYTA POEZJĄ ODC.27
- Tadeusz Nowak - [megadrive.pl]

MUZYKA PODSZYTA POEZJĄ ODC.28
- Nick Cave - [megadrive.pl]

MUZYKA PODSZYTA POEZJĄ ODC.29
- Andrzej E-moll Kowalczyk - [megadrive.pl]

MUZYKA PODSZYTA POEZJĄ ODC.30
- Bruce Springsteen - [megadrive.pl]

Link do miejsca na forum o Muzyce Podszytej Poezją [amazonki.net]

Z amazonki.net od 2006 roku.

lulu (offline)

Post #2

19-08-2018 - 07:42:18

k/Kwidzyna 

Jeśli coś w takiej chwili cieszy, to wspomnienia związane z Elą. Spotkania z nią na Sabatach i te przepiękne, mistyczne spektakle, które potrafiła tam stworzyć w sekundzie, i spotkania całkiem prywatne. Jak mnie zaprowadziła na mszę wielkanocną w cerkwi, w Gorzowie, piękną mszę. Ona śpiewała tam w chórze. Jak oglądałam ją na scenie Gorzowskiego teatru. Jej ukochane koty, które mnie rozśmieszały pijąc wodę prosto z kranu. Jak zawiozła, no właśnie nie pamiętam gdzie, ... być może to był Myślibórz, na spektakl amatorskiego teatru, ale poziomu, to profesjonalne teatry mogą zazdrościć. I wreszcie jak kilka dni po mojej chemii gościłam ją u siebie, jak wymyślałam potrawy, które mogłaby jeść. I jej występ w Gnieźnie, na który pojechałam.

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Al_la (offline)

Post #3

20-08-2018 - 19:33:06

k/Warszawy 

Odeszła wspaniała osoba....
Pozostało na forum niewiele aktywnych użytkowniczek, które dobrze znały Elę. Ja, podobnie jak Lulu, miałam to szczęście. Oprócz wspólnych pobytów w Ciechocinku, gdzie Ela fundowała nam ucztę dla ducha, mam wspomnienia z Częstochowy, gdzie Ela pięknie śpiewała hymn amazonek (tu można posłuchać [amazonki.net] ) i z Żyrardowa, gdzie odbywała się promocja tomiku wierszy "Postrzępione skrzydła aniołów" autorstwa naszych użytkowników. Ela czytała wiersze przeplatając je śpiewem. Był to przepiękny spektakl.
Mogę wspominać również nasze kontakty "poza amazońskie" - bardzo osobiste. Wiele nocy przegadałyśmy najpierw na skypie, później telefonicznie i...ciężko się było rozstać. Poznałam Eli spojrzenie na wiele spraw, opowiadała mi o rodzinie, były rozmowy poważne, zabawne, bardzo osobiste... Rozmawiałyśmy również o Radiu Pozytyw, w którym obie miałyśmy swój udział.
Również poznałam Chór Sotiria i zobaczyłam Elę śpiewającą w chórze. Zaprosiła mnie z mężem na ślub prawosławny. Potem oprowadziła po Gorzowie.
Ostatni raz widziałyśmy się 3 tyg. temu. I tak jak wcześniej, kiedy nie była jeszcze tak chora, rozstawałyśmy się a Ela miała łzy w oczach i mówiła, że już się nie zobaczymy, tak 3 tyg. temu była uśmiechnięta i powiedziała "do zobaczenia"...

Pozostały mi zdjęcia, cała kolekcja płyt, filmów video, wszystkie audycje radiowe Eli autorstwa i z Eli udziałem i ... wspomnienia...serce
Żal....

W najgorszych chwilach mego życia zawsze mogłem liczyć na przyjaciół.
Odtąd wiem, że pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, to poprosić o pomoc. Paulo Coelho

Przewodowy NST, G2, T3N0Mx, TNBC, 6 x FEC (3 przed operacją), yT2N0Mx

mgiełka (offline)

Post #4

22-08-2018 - 00:35:36

Radom 

Wzruszyłam się bardzo, czytając Wasze wspomnienia o Eli... serce

Dla mnie Ela na forum była od zawsze - weszłyśmy tu niemal jednocześnie. Wracają wspomnienia tych wszystkich zdarzeń forumowych, które pozwalały bliżej poznać Jej postać, te rozmowy telefoniczne, maile, a przecież i kiedyś gadu-gadu...
Rozlewa się pustka, jak ocean... Masz rację Lulu, że pociechą są pozostawione nam nagrania. I choć nie zetrą poczucia straty, to przecież są znakiem obecności.

Dzisiaj bardzo są ze mną słowa hymnu amazonek: ..."Nie ma rzeczy, nie ma rzeczy niemożliwych"... Nie dane było mi uczestniczyć w pielgrzymkach amazonek do Częstochowy, usłyszeć tych słów hymnu śpiewanych przez Elę na żywo. Ala wkliiła już link do nagrania z nim, ale chyba jeszcze raz i ja wkleję - już bezpośredni, przenoszący jednym kliknięciem:

Hymn AMAZONEK [www.youtube.com]

HYMN AMAZONEK
W sercu was ludzie noszę
W sercu za wami proszę
Z serca piosenki śpiewam
W sercu urazy nie mam

Nie ma rzeczy, nie ma rzeczy niemożliwych,
Wszystkich ludzi uszczęśliwię,
Tylko daj mi Panie proszę skrawek nieba
I nic więcej i nic więcej mi nie trzeba.

Sercem do was przemawiam
Serce miłością zaprawiam
Do serca troski zbieram
Serce me dla was zamiera.

Nie ma rzeczy, nie ma rzeczy niemożliwych,
Wszystkich ludzi uszczęśliwię,
Tylko daj mi Panie proszę skrawek nieba
I nic więcej i nic więcej mi nie trzeba.

Przeniosłam słowa hymnu ze strony Federacji Sowarzyszeń Amazonki [www.amazonkifederacja.pl] gdzie też jest zamieszczone nagranie tego hymnu w wykonaniu naszej Elli...

Skrawek Nieba... Wszysto jest możliwe. W pamięci tego forum jesteś Elu i mam nadzieje, że będziesz zawsze. Że będzie tutaj też w tym innym wymiarze maleńki skrawek Nieba dla Ciebie... serce

Z amazonki.net od 2006 roku.

lulu (offline)

Post #5

22-08-2018 - 00:55:26

k/Kwidzyna 

I jeszcze przypomniała mi się sytuacja z Ellą z przed lat. W Ciechu na Sabacie. Ona i Amor, pogodny wczesny ranek, i razem ćwiczą Tai Chi. Bez wcześniejszego przygotowania a zgodnie, równomiernie i tak pięknie.

Na Forum od 07 lutego 2008
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

ira (offline)

Post #6

22-08-2018 - 13:45:04

Pabianice 

lulu
Ona i Amor, pogodny wczesny ranek, i razem ćwiczą Tai Chi. .

Pamiętam to. A dzień wcześniej śpiewałyśmy z Ellą do późna i ona akompaniowała na gitarze. andzia73 ma chyba nawet nagranie, jak "wiara śpiewa" uśmiech

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 389
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018