Ser w 3 minuty ? - to możliwe hura

Wysłane przez Latek 

Latek (offline)

Post #1

19-06-2014 - 12:30:05

Al-Khobar, Arabia Saudyjska 

Labneh - arabski ser jogurtowy - pyszny i zdowy

Labneh czyli ser jogurtowy to jeden z najbardziej uniwersalnych serów jakie znamy. Można go bez wysiłku przygotować z każdego dostępnego jogurtu, a w zależności od czasu odciekania serwatki możemy uzyskać ser o różnej konsystencji i różnym przeznaczeniu.
Labneh można wykorzystać do przyrządzenia pasty serowej z ziołami lub jako dodatek do dipów, można z niego przygotować marynowane w oliwie i ziołach kulki serowe do sałatek albo użyć do sernika. Można wreszcie (po krótkim odsączeniu) przygotować pyszny domowy jogurt typu greckiego. Wszystko zależy od pomysłowości kucharza.
A cały nakład pracy to...... 3 minuty, później wystarczy tylko poczekać na ser

Składniki
2 litry jogurtu naturalnego
ulubione zioła i przyprawy (opcjonalnie)
1-2 łyżeczki soli do smaku
opcjonalnie 400 ml gęstej śmietany, jeśli chcemy uzyskać bardziej tłusty ser
ewentualnie oliwa do dekoracji
Przygotowanie
Jogurt wymieszać z przyprawami i ziołami (ewentualnie także ze śmietaną) lub pozostawić bez dodatków, doprawić do smaku solą i dokładnie wymieszać. Sitko wyłożyć kilkukrotnie złożoną gazą i umieścić nad odpowiednio dużym naczyniem do któregi będzie ściekać serwatka. Na tak przygotowane sitko wylać przyprawiony jogurt, przykryć luźno folią i umieścić w lodówce.

Czas odciekania serwatki
Czas odciekania serwatki decyduje o tym jaki produkt końcowy otrzymamy, ale w dużej mierze zależy od jakości i gęstości użytego jogurtu, dlatego podajemy go w przybliżeniu
jogurt typu greckiego - 2-6 godzin
ser o konsystencji serków homogenizowanych - 8-12 godzin
dość gęsty ser do smarowania pieczywa i przygotowywania past serowych - 15-18 godzin
gęsty ser do serników i wypieków - 20-40 godzin
ser do marynowania w oliwie (o konsystencji gęstego sera koziego) - powyżej 48 godzin do 3-5 dni

to zdjęcie nie jest mojego autorstwa

Link do naszego bloga o życiu codziennym w Arabii Saudyjskiej znajdziecie w moim domku

"Życie przeżywa się intensywnie dopiero wówczas, kiedy ani na sekundę nie zapomina się, że można je w każdej chwili stracić"
pułkownik Thomas Michael Hoare ("Mad Mike" Hoare)

lulu (offline)

Post #2

19-06-2014 - 13:56:05

k/Kwidzyna 

Zeskanowałam tytuł wątku i ... zatkało mnie, przeczytałam, i w śmiech. W skanowaniu wyszło mi ... sex w 3 minuty ? - to możliwe rotfl

Na Forum od 07 lutego 2008

2007 amputacja prawej piersi, 5 lat na Tamoksyfenie, Egistrozolu, Mamostrolu
2015 amputacja lewej piersi, 4xAC, rok Herceptyna
Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Latek (offline)

Post #3

19-06-2014 - 15:19:03

Mało z fotela nie spadłam, jak przeczytałam, to co napisałaś smiling smiley

Link do naszego bloga o życiu codziennym w Arabii Saudyjskiej znajdziecie w moim domku

"Życie przeżywa się intensywnie dopiero wówczas, kiedy ani na sekundę nie zapomina się, że można je w każdej chwili stracić"

Gizi (offline)

Post #4

19-06-2014 - 17:37:11

Warszawa 

Sex w 3 min?brawo No nie wiem. Wolę ser w 3 minuty. Ale w sumie głodnemu chleb na myśli, albo każdemu wg. potrzeb.
Lulu w dziale kulinarnym? Sex? Taki w kuchni masz na myśli. Ja Cię rozumiem, tylko te minuty Cię zaniepokoiły, prawda?

Latku, serki wyglądają pysznie. Ja jestem zjadacz serów wszelkich, byle dobre i mam takiego troszkę na ich punkcie fiołka. Wypróbuję Twój przepis na 100%, tylko niech się dorwę do jogurtów. Jutro wszystko będzie otwarte.A ziółka dostępne wszelkie są w wersji świeżej. Będzie pysznie. Nie wiem tylko jak wytrzymam te 3-5 dni.mniam

Osiągnięcie celu jest punktem startowym do osiągnięcia kolejnego.

lulu (offline)

Post #5

19-06-2014 - 17:39:53

k/Kwidzyna 

Oj tam, oj tam, sex w koncentracie ... albo koncentrat seksu chichot

Nigdy nie jedz do syta. Jedna trzecia żołądka dla pokarmu, jedna trzecia dla napoju, jedna trzecia dla ducha.
je

Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 19-06-2014 - 17:41:08 przez lulu.

Gizi (offline)

Post #6

19-06-2014 - 18:13:22

Warszawa 

Koncentrat seksu mi się podoba, czasem i koncentraty są potrzebne.duży uśmiech

lulu (offline)

Post #7

24-06-2014 - 07:47:56

k/Kwidzyna 

Właśnie zajadam ser, świetnie się smaruje. Czas odciekania nie przekroczył 48 godzin, ale nie miałam cierpliwości czekać dalej.

je

Latek (offline)

Post #8

24-06-2014 - 13:43:32

Upiecz do tego khobz - genialnie do siebie pasują grinning smiley
wieczorem wyślę Ci przepis

Gizi (offline)

Post #9

24-06-2014 - 13:45:50

Warszawa 

Latku, jak to wyślę ,,Ci" przepis, bardzo proszę wyślij przepis nam wszystkim. Buziaki

ladyG (offline)

Post #10

20-11-2017 - 13:22:47

Opole 

lulu
Zeskanowałam tytuł wątku i ... zatkało mnie, przeczytałam, i w śmiech. W skanowaniu wyszło mi ... sex w 3 minuty ? - to możliwe rotfl

Trafiłam przypadkiem (jestem nowa na forum) i przypomnę stary temat, tak mnie to rozsmieszyło smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Chyba najbardziej smieszne w tym jest to, ze na ten ,,przepis" toc zasami i 3 minuty by było za długo... takie sytuacje haha smiling smiley
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować

Użytkownicy online

Gości: 183
Największa liczba użytkowników online: 77 dnia 11-10-2011
Największa liczba gości online: 5263 dnia 07-04-2018