Nasz Ekspert

Avatar

dr n. farm. Sylwia Nawrot - NIE ODPOWIADA

NIE ODPOWIADA 

Spec. Makijażu medycznego, kosmetolog, promotor zdrowia

Wykładowca na wydziale Farmacji w Katedrze i Zakładzie Naturalnych Surowców Leczniczych i Kosmetycznych Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Współpracuję z agencją modelek GaGa w Poznaniu realizując projekty w dziedzinie wizażu i stylizacji. Inicjator oraz współtwórca edukacyjnych programów Studiów Podyplomowych m.in. Wizażu i Stylizacji oraz Kosmetologicznych. W 2013 złożyła egzamin Mistrzowski w dziedzinie wizażu i stylizacji. Autor wielu publikacji z zakresu kosmetologii, dermatologii oraz kosmetyki kolorowej ze szczególnym uwzględnieniem technik makijażu medycznego.
Łącząc profil wykształcenia z zamiłowaniem do kreowania wizerunku, naukowo zajęła się makijażem korygującym, co zaowocowało wieloma publikacjami oraz czynnym uczestnictwem w konferencjach, a także w 2012 obroną pracy doktorskiej o tematyce obejmującej zagadnienia z zakresu makijażu medycznego. Ekspert mikropigmentacji estetycznej i medycznej w tym niechirurgicznej rekonstrukcji brodawek piersiowych
  

  • Avatar

    Możliwości korekcyjne makijażu medycznego

    Problemy związane z wyglądem zewnętrznym i występującymi zmianami na skórze mają głównie aspekt psychologiczny, stanowiąc dyskomfort dla osób nimi dotkniętych, wpływają na ich jakość życia, stan psychiczny oraz relacje społeczne. Szpecące zmiany mogą mieć charakter wrodzonych lub nabytych defektów m.in. znamiona, deformacje kształtu czerwieni wargowej, utrata lub przerzedzenie brwi i rzęs, blizny, mogą być wynikiem obecności chorób skóry tj. bielactwo, trądzik pospolity różowaty, zdarza się również, że są wynikiem pewnych procedur leczniczych, które wskutek ingerencji chirurgicznej, onkologicznej, radioterapii lub terapii dermatologicznej pozostawiają na skórze ślady nieakceptowane przez chorego. 

    więcej