Nasz Ekspert

Avatar

dr n. med. Ida Cedrych - NIE ODPOWIADA

 NIE ODPOWIADA 

Jestem lekarzem onkologiem, specjalistą chemioterapii nowotworów i onkologii klinicznej a także lekarzem chorób wewnętrznych. Jestem absolwentką Sląskiego Uniwersytetu Medycznego, po ukończeniu studiów pracowałam jako asystentka w Klinice Hematologii i Transplantacji Szpiku w Katowicach, następnie w Instytucie Onkologii w Gliwicach.

 Od 2010 roku jestem kierownikiem Kliniki Nowotworów Układowych i Uogólnionych w Centrum Onkologii odział w Krakowie. Od 2015 roku pełnię funkcję Konsultanta Wojewódzkiego z dziedziny onkologii klinicznej w województwie małopolskim.

W Klinice Nowotworów Układowych i Uogólnionych zajmujemy się leczeniem systemowym niemal wszystkich nowotworów złośliwych. Posiadamy możliwości leczenia nie tylko cytostatykami ale także stosujemy leki ukierunkowane molekularnie w wybranych nowotworach

 • Avatar

  Czy proponowane leczenie jest właściwe

  Rak przewodowy naciekający score g2, guz 2,5 cm, Her2 (-), Pr Er 90% odczyn silny, Ki67 30%. Węzły czyste. Zalecona chemia: 4 DXL co 3 tyg., 4 EC co 3 tyg. Chemia przedoperacyjna. Czy schemat leczenia jest prawidłowy i jakie mam szanse?

  więcej

 • Avatar

  Jakie powinno być zastosowane leczenie

  Proszę o interpretację wyniku biopsji gruboigłowej mammotomicznej. Rozpoznanie histopatologiczne: Carcinoma ductale infiltrativum mammae dx. (NST), G-2, ER: PS=5 IS=3 TS=8, PR: PS=4 IS=3 TS=7, Ki67 około25%, Her2 (+1). Mam 62 lata, w USG guzek wielkości 28 mm. Biopsja cienkoigłowa węzła pachowego wykazała obecność komórek nowotworowych. Jakie powinno być leczenie i jakie są rokowania w tym przypadku?  

  więcej