Nasz Ekspert

Avatar

dr n. med. Andrzej Krajewski - NIE ODPOWIADA

NIE ODPOWIADA 

Dr n. med. Andrzej Krajewski - ukończył Akademię Medyczną w Gdańsku w 1984r. Tytuł specjalisty 
w zakresie chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej i estetycznej uzyskał w Klinice Chirurgii Plastycznej 
i Leczenia Oparzeń Akademii Medycznej w Gdańsku, na stażach w ośrodkach krajowych i zagranicznych. Od 1999 r. kieruje zachodnio – pomorskim Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Plastycznej, którego powstania jest inicjatorem i ordynatorem. Od wielu lat działa w zakresie chirurgii plastycznej i estetycznej, wieloletnie doświadczenie i talent specjalisty sprawiają, iż jest wysoce cenionym chirurgiem plastykiem. Umiejętnie wykorzystuje sztukę chirurgii plastycznej, wpływając na zmianę wyglądu swoich pacjentów, przez co dodaje im pewności siebie oraz lepsze samopoczucie. Szeroko rozwinięte działania w zakresie operacji odtwórczych piersi u kobiet po mastektomii sprawiają, że jest specjalistą wyjątkowym, nie ograniczającym swoich dążeń wyłącznie do poprawy wyglądu swoich pacjentów, ale sprawia możliwość odzyskania kobiecości pacjentkom które ją utraciły. Każdy pacjent traktowany jest przez dr Andrzeja Krajewskiego indywidualnie. Pacjent przedstawia marzenia swojego wyglądu, zaś dr Andrzej Krajewski przedstawia możliwości osiągnięcia wymarzonego wyglądu pacjenta. Dr Andrzej Krajewski jest aktywnym członkiem Towarzystw Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

 • Avatar

  Czy dobrze wybrałam metodę rekonstrukcji?

  Przymierzam się do rekonstrukcji piersi, tzn. mam już wyznaczony termin zabiegu w Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu. Zabieg zaplanowano z użyciem ekspandera Beckera. Zabieg wykona chirurg onkolog, mam do niego zaufanie. Nie wiem tylko czy niepotrzebnie nie ryzykuję. W ciągu dwóch lat będzie to piąta narkoza. Wcześniejsze leczenie [narkozy, chemioterapia i radioterapia] trochę sponiewierały mój organizm. Mogłabym poczekać, ale nie mam pewności, że będę czuć się lepiej. Zabieg też niekoniecznie musi zakończyć się sukcesem. Jestem po naświetleniach, skóra zniosła to dobrze, jest dosyć elastyczna. Jestem drobnej budowy, więc proteza nie jest duża ale biorę tamoxifen, więc mam skłonności do tycia i trudno mi utrzymywać stałą wagę. Rozmawiałam z trzema chirurgami na temat endoprotezy. Dwóch zaakceptowało ten pomysł. Jeden [doświadczony chirurg plastyczny] nawet o tym nie chciał rozmawiać. I nie wiem czy dobrze wybrałam metodę. Zyskuję krótszą narkozę, unikam cięcia pleców, ale jeżeli ten zabieg się nie powiedzie to raczej nie zdecyduję się na następną operację.Co by pan radził?

  więcej

 • Avatar

  Czy można spać na brzuchu po rekonstrukcji?

  Witam. Jestem po obustronnej rekonstrukcji piersi (gel-silikon) za którą jeszcze raz pozwolę sobie Panu podziękować. Trapi mnie od dawna pytanie czy mogę spać na brzuchu, obciążając piersi. Przed chorobą to była moja ulubiona pozycja w czasie snu i... marzę, by móc się tak położyć. :) Pozdrawiam.

  więcej

 • Avatar

  Kiedy i jaką metodą mogę wykonać rekonstrukcję?

  Witam. Mam 43 lata (jeszcze szczupła 50 kg wagi) jestem po jedno-czasowej amputacji obu piersi metodą Pateya - operacja lipiec 2010r. Lewa strona-carcinoma intraductale high grade in situ. Usuniętych węzłów 17. Prawa strona -carcinoma ductale infiltrans . Usuniętych węzłów 19 wszystkie czyste. Wynik PT1CNO rak hormonozależny stopień złośliwości G-2 wieloogniskowość (guz 1,7x1,5). Od września biorę tamoksifen (na 5 lat) i zoladex (na 2 lata). Przez rok od czasu diagnozy rak miał nade mną przewagę, teraz jest inaczej. Zaczynam bać się samej siebie....myślę o rekonstrukcji, a jestem straszna panikarą. Szaleństwo no nie? Nie mogę na siebie patrzeć, nie chcę tak wyglądać i koniec!!! Proszę odpowiedzieć na pytania: 1) Kiedy mogę mieć wykonaną rekonstrukcję piersi? Mam nadzieję że nie usłyszę : po 5 latach kiedy zakończę leczenie onkologiczne . Jak jest rak to nigdy nic nie wiadomo co będzie..... 2) Czy możliwa jest operacja obu stron naraz? Interesuje mnie metoda przez wszczepienie endoprotez-Beckera bez żadnych przeszczepów skóry. 3) Jak należy przygotowywać skórę , czym smarować?Teraz używam maści cepan i oliwki. 4) Czy jest możliwe, że będę wyglądać tak jak "kiedyś"? Miałam małe piersi nosiłam stanik o rozmiarze B lub małe C. Czy skóra się tak naciągnie? Pozdrawiam Beata PS. Planuję wiosną wybrać się na konsultację. Przerażają mnie terminy w Gryficach zapisy na 2014r - masakra! można nie doczekać.

  więcej