Nasz Ekspert

Avatar

dr n. med. Janusz Doś - NIE ODPOWIADA

NIE ODPOWIADA 

Janusz Doś – doktor nauk medycznych w zakresie medycyny – specjalista w dziedzinie fizjoterapii, szczególnie w zakresie terapii przeciwobrzękowej, nauczyciel akademicki Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, kierownik Zakładu Fizjoterapii i Odnowy Biologicznej.
Doświadczenie zawodowe: 1996-2000 r. Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki nr 1 w Gorzowie Wlkp. - Wojewódzka Przychodnia Rehabilitacyjna; od 2000 r. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu - ZWKF w Gorzowie Wlkp., od 2000 r. działalność gospodarcza w zakresie fizjoterapii - obecnie Ośrodek Profilaktyki i Rehabilitacji Onkologicznej „Limfo-Reh” w Gorzowie Wlkp.; 2008–2010 r. Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie, od 2010 r. Przedsiębiorstwo Uzdrowiskowe "Ustroń". Staże zagraniczne: Szwajcaria - Szpital Kantonalny w St. Gallan, Niemcy - Földi Klinik Hinterzarten Fachklinik für Lymphologie In Kooperation mit dem Universitätsklinikum Freiburg, Niemcy - Lympho-Opt-Klinik Hohenstadt, Fachklinik für Lymphologie. Od 1996 roku związany z Federacją Stowarzyszeń Amazonki – obecnie doradca w zakresie rehabilitacji.

 • Avatar

  Czy obrzęk może pojawić się po kilku latach?

  Jestem dwa lata po operacji piersi. Po zabiegu nie miałam problemu z chłonką i do tej pory rękę mam tylko nieco większą. Raz w tygodniu chodzę na gimnastykę i z kijkami po lesie. Pytanie moje jest takie, czy opuchlizna ręki może się pojawić dopiero po kilku latach, bo z taką opinią się spotkałam.

  więcej

 • Avatar

  Walka z obrzękiem, a rekonstrukcja

  Jestem prawie 7 lat po mastektomii lewostronnej. Obrzęk ręki pojawił się prawie rok po mastektomii , pół roku po chemioterapii. Zwykłe masaże nie pomagały. Dopiero po masażu i bandażowaniu w Poradni Leczenia Obrzęku , obrzęk się zmniejszył. Od tego czasu noszę rękaw uciskowy. W tej chwili najmniejszy rozmiar. Jednak od pół roku zrobił się obrzęk powyżej łokcia. W tym samym czasie zaczął mnie boleć lewy bark po stronie operowanej. Mam skierowanie do Poradni bólu i na kolejny masaż i bandażowanie. Przez jakiś czas korzystałam z masaży w wodzie, jacuzzi. Sama też wykonuję masaż ręki. Myślę o rekonstrukcji. Mam pytanie, czy mogę korzystać z tych masaży wodnych, oraz czy ciągle utrzymujący się obrzęk nie jest przeszkodą w rekonstrukcji. Proszę też o odpowiedź, czy przy tak długo utrzymującym się obrzęku są też inne metody oprócz opisanych przeze mnie. Dziękuję.

  więcej

 • Avatar

  Ultradźwięki przy obrzęku chłonnym

  Czy obrzęk chłonny jest obecnie możliwy do całkowitego wyleczenia? Czy na obrzęk ma dobry wpływ np. zastosowanie ultradźwięków?

  więcej

 • Avatar

  Masaż i basen po rekonstrukcji piersi

  Jestem 2 miesiąc po zabiegu rekonstrukcji piersi metoda płata skórno-mięśniowego z pleców. Po jakim czasie mogę chodzić na basen? Wokół szwu na piersi zrobiło się zgrubienie na szer. całego szycia ok 0,5 cm , był tam podskórny krwiak jak radzić sobie z tym zgrubieniem czy masaże pomogą?  

  więcej