Nasz Ekspert

Avatar

Elżbieta Marchwińska - ODPOWIADA

ODPOWIADA

Konsultantka metody BRAVA™ AFT stosowanej do rekonstrukcji, korekty wad i powiększenia piersi. Metoda polega na noszeniu Systemu BRAVA (zewnętrznego ekspandera do rozciągania skóry), a następnie przeszczepie własnych komórek tłuszczowych pacjentki do piersi. Konsultantka dobiera rozmiar Systemu oraz doradza jak stosować System BRAVA, aby osiągnąć najlepszy efekt leczenia. Przez cały okres terapii służy pomocą i udziela wskazówek dotyczących prawidłowego noszenia miseczek i pielęgnacji Systemu oraz skóry.  

 • Avatar

  Rekonstrukcja piersi metodą BRAVA-AFT

  W sierpniu 2015 r przeprowadzono u mnie lewostronną mastektomię oraz usunięto wszystkie węzły chłonne po stronie lewej. Następnie w okresie listopad-grudzień 2015 roku miałam radioterapię. Ze skórą nic mi się nie działo. Nie łuszczyła się, nie swędziała. Wszystko było w porządku. Obecnie jestem na leczeniu Tamoxifenem. Moja pani onkolog stwierdziła, że można już pomału zastanawiać się nad rekonstrukcją tej piersi. Bardzo chciałabym skorzystać z metody BRAVA-AFT. Problem jest jednak taki, że nie ma za dużo informacji na temat tej metody. Czy mogłaby mi Pani powiedzieć gdzie mogłabym wykonać rekonstrukcję tą metodą? Czy w województwie lubuskim (ja pochodzę z Zielonej Góry) poleciłaby mi Pani jakąś klinikę? Czy istnieje możliwość rekonstrukcji piersi w ramach NFZ?

  więcej

 • Avatar

  Rekonstrukcja piersi o rozmiarze F

  Jestem po operacji oszczędzającej piersi, ale przed kolejną (za 10 dni), co do której zalecana jest mastektomia. Rozmiar mojej miseczki to F. Czytałam na forum, że metoda BRAVA AFT jest możliwa w przypadku biustów do miseczki C. Jaką metodę/sposób rekonstrukcji piersi proponowałaby Pani w moim przypadku?  

  więcej

 • Avatar

  Rekonstrukcja piersi metodą BRAVA

  1 grudnia 2015 roku poddana zostałam obustronnej mastektomii (wiadomo z jakiego powodu). Rak w obu piersiach. Mam 46 lat, pięć lat temu przeszłam raka jelita grubego z wyłonieniem stomii. Była chemioterapia, po której zespolono jelito. Było wszystko ok. aż do 2 listopada gdzie po mammografii wyszło co wyszło. Nie był to przerzut z jelita tylko zupełnie nowa sprawa. Jestem obecnie w trakcie leczenia hormonalnego. Chciałam się dowiedzieć jak w moim przypadku wyglądałaby rekonstrukcja i czy jest ona u mnie możliwa metodą Systemu BRAVA. Przeprowadzono u mnie badania genetyczne BRCA1 i BRCA2 - mutacji nie stwierdzono, badania zostały poszerzone czekam za wynikami. Pomimo tych chorób w dalszym ciągu pracuję zawodowo.

  więcej

 • Avatar

  Po jakim czasie od mastektomii można zastosować System BRAVA

  Pani Elżbieto, kiedy najwcześniej po zabiegu mastektomii można skorzystać z tego systemu? Czy po radioterapii również można z niego skorzystać? Jaki jest czas dochodzenia do ostatecznego stanu po zabiegu tą metodą? Jaki jest całkowity koszt tego zabiegu? I ostatnie pytanie, czy jest możliwa jego refundacja z NFZ?

  więcej

 • Avatar

  Rekonstrukcja piersi metodą BRAVA

  Jestem po mastektomii prawej piersi (w zeszły poniedziałek) oraz po wszczepieniu implantu (podczas tej samej operacji). Wszystko jest jeszcze bardzo świeże, ale już wiem, że nie chcę nosić implantu. Wraz z doktorem zdecydowaliśmy, że ten implant jest tylko sytuacją przejściową. Myślałam o rekonstrukcji piersi z wykorzystaniem płata brzusznego, ale wiem, że operacja jest dosyć ryzykowna. Podczas poszukiwań w sieci napotkałam system BRAVA, który bardzo mnie zainteresował. Czy może mi Pani opisać szczegóły: - jakie są możliwości powikłań, - do jakiego rozmiaru można powiekszyć pierś (lewa piers w rozmiarze DD), - czy ewentualnie można zmniejszyć lewą pierś.

  więcej