Avatar

Ostatnie wypowiedzi na forum:

 • 04-12-2021

  Może dlatego, że badania PET i MR wykazały zmianę w opłucnej i liczne aktywne metabolicznie węzły w obu dołach pachowych, pod mięśniami piersiowymi lewymi, obojczykowe lewe, przymostkowe, w kącie przeponowo-żebrowym przednim prawym i śródpiersiowe. i nie wiem co to znaczy "powiększone martwicze węzły chłonne w dołach pachowych".

  cały wątek

 • 02-12-2021

  Po ogarnięciu mojej głowy wróciłam. Dziękuję za odpowiedzi. Po wszelkich badaniach ustalono mi leczenie Kisquali, Egisrazol i Xanderla (choć tej ostatnio nie ma w aptekach i pewnie trzeba będzie zmienić). Zobaczymy co z tego wyjdzie.

  cały wątek

 • 15-05-2021

  Dziękuję za słowa otuchy . Pani doktor na razie mówi o leczeniu hormonalnym, operacja nie w najbliższym czasie. We wtorek mam to badanie PET CT, ale rezonans dopiero w czerwcu. Jak dobrze pójdzie to może pod koniec czerwca zaczniemy leczenie. Musze przyznać, ze mój koordynator naprawdę stara się wszystko szybko umawiać.

  cały wątek

 • 13-05-2021

  Witam. Stopniowo odbieram wyniki badań i co rusz mam robione kolejne. Jakby ktoś mógł spojrzeć na to co już mam. Mammografia Piersi gruczołowo-tłuszczowe. Mastopatia. W kw. d-wewn p.lewej zagęszczenie o nieostrych zarysach, zw zwapnieniami o wym 26x18 mm -BR 5 Pierś prawa niejednoznaczne zagęszczenie na pogr. kw. zewn dł ok 18 mm BR 3 Doły pachowe - obustronnie zmienione ww chłonne powiększone do dł ok. 24 mm Biobsja grubigłowa guza piersi lewej g.9 Rak śluzowy - oligobiobsja Utkanie raka wybitnie ubogokomórkowe Poziom receptorów ER - 100% kom. 3+; TS 8/8 (dodatni) PR - 50% kom. 3+; TS 7/8 (dodatni) Her-2 - 0 (negatywny) Ki 67 - ok 10% Podtyp Luminarny A (HER2 - negatywny) Biobsja cienkoigłowa Pierś lewa g.12 , pacha lewa. Rozmazy diagnostyczne. Komórki raka gruczołowego (prawdopodobnie śluzowego) Pierś prawa 9.9. Rozmazy diagnostyczne. Grupy i płaty komórek nabłonka gruczołowego bez atypii oraz liczne, rozproszone komórki mioepitelialne w tle rozmazu. Ponadto strzępki dojrzałej tkanki tłuszczowej. Zmiana łagodna. Pacha prawa. Rozmazy diagnostyczne. Komórki raka gruczołowego (prawdopodobnie śluzowego) Uwzględniając nietypowy obraz kliniczny nie można wykluczyć rozsiewu raka śluzowego z innych lokalizacji. USG jamy brzusznej ok. RTG płuc ok. Będę mieć robione PET CT i rezonans piersi a potem mam mieć zakładane znaczniki. Jeśli coś źle przepisałam to przepraszam.

  cały wątek

 • 13-05-2021

  Jako nowa witam wszystkich

  cały wątek